• MyBooks

  Recenzja z bloga MyBooks!

  Po kontynuacje serii „Legenda” sięgnęłam z chęcią, jednak pełna obaw – czy autorka coś poprawiła? W poprzednim tomie widać było błędy, niedoskonałości i dość kiepską jakość tekstu przez co nie wiedziałam, czy w drugim tomie zobaczymy jakieś zmiany. Przyznam, że po przeczytaniu byłam bardzo zaskoczona. Autorka dużo lepiej napisała „Wybrańców” biorąc sobie do serca wskazówki czytelników i osób, które są związane z literaturą. Nie miałam już wrażenia, że czytam blogowe opowiadanie – wręcz przeciwnie, teraz czułam się jakbym czytała książkę bardzo dobrego pisarza, który ma już na swoim koncie bardzo dużo pozycji!
  „Wybraniec” to kontynuacja powieści „Rebeliant”, w której poznajemy Day’a – najbardziej poszukiwanego przestępce w Republice, oraz June – najzdolniejszą dziewczynę stojącą po stronie Republiki. W drugim tomie pojawia się kilku nowych bohaterów odgrywających ważną rolę, jednak czytelnik nie ma problemu z połapaniem się kto jest kim. Także losy drugoplanowych bohaterów z pierwszego tomu trylogii są kontynuowane i wiemy co się z nimi dzieje. Osobiście bardzo nie lubię gdy nagle w którymś tomie książki nie jest kontynuowane to co się stało z danym bohaterem i nie wiem co się z nim dzieje. Autor pisze tak jakby go nigdy nie było, bądź jakby wpadł jak kamień w wodę i już się nie wynurzył – oczywiście o tym też czytelnika nie informuje.
  W książce dużo się dzieje, znajdziemy zwroty akcji i nieprzewidywalny koniec… Bardzo dobrze zapowiadająca się powieść przygodowa, z nutą akcji – prawda? Przyznam też, że przeczytałam ją na raz i chciałabym od razu móc przeczytać trzecią część! Mam taki niedosyt… Ta pozycja wciągnęła mnie do swojego świata i nie chciała puścić aż do końca, a gdy już musiała to zrobić… Sama nie chciałam z niej wychodzić! Przyznam, że autorka zastosowała kilka nagłych zwrotów akcji, jednak z umiarem przez co nie miałam uczucia zagubienia w treści i nie musiałam wracać, żeby zrozumieć to co się dzieje – nie działo się to aż tak szybko. Jednak dzięki temu, mamy takie napięcie dzięki któremu czytelnik jest wciągnięty w książkę i chce dowiedzieć się co się za chwile wydarzy i nie nudzi go to, co czyta.
  Polecam tę książkę zarówno damskiej, jak i męskiej części czytelniczej – choć najbardziej tym w wieku młodzieżowym!

  Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2013/05/recenzja-ksiazki-wybraniec-marie-lu.html
  Blog MyBooks – Nasze Recenzje: http://my-books-1220.blogspot.com/