Nowość: Różaniec – Rafał Kosik

Podoba się?

30 sierpnia 2017 roku nakładem wydawnictwa Powergraph ukazała się nowa powieść Rafała Kosika, łącząca  wizję science fiction i zajdlowską fantastykę socjologiczną z sensacyjną akcją rodem z thrillera. W Różańcu poznajemy Warszawę przyszłości, przyszłości, która miejmy nadzieję, nigdy nie nadejdzie. Obserwujemy zwykłego człowieka w niezwykłym świecie, wmanipulowanego w wielką politykę, która i tak okazuje się nieznacząca wobec mechanizmów rządzących światem Różańca.

Różaniec pokazuje nowe podejście do porządku społecznego, w którym pojęcie winy i sprawiedliwości odchodzi w przeszłość. Ludzie zamknięci w miastach-enklawach, poza którymi niemożliwe jest życie, są kontrolowani przez Nadzór, Prowokację i Eliminację oraz zdani na łaskę wszechmocnej sztucznej inteligencji, która decyduje o życiu i śmierci jednostek, troszcząc się jedynie o dobro ludzkości. Przeciwstawia jej się ojciec, który gotów jest na największe poświęcenie, aby ratować swoje dziecko.

Rafał Kosik (ur. 1971) pisarz, publicysta, scenarzysta i wydawca. Opublikował dwadzieścia pięć książek. Pisze science fiction odwołujące się do klasyki gatunku. W jego twórczości obecne są elementy horroru i kryminału. Bliska jest mu także fantastyka socjologiczna. Jest laureatem licznych nagród: nagrody im. Janusza A. Zajdla, nagrody im. Jerzego Żuławskiego, Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY, Małego Donga, Nautilusa oraz Sfinksa. Jego powieści i opowiadania były tłumaczone na litewski, czeski, węgierski i niemiecki. Rafał Kosik pisze również dla młodych czytelników – serie „Felix, Net i Nika” oraz „Amelia i Kuba”. Powieść Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa została zekranizowana, a pierwsza część serii – Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi znalazła się w kanonie obowiązkowych lektur szkolnych.

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze