Zapowiedź: Caitlin Kittredge – Uliczna magia

Data wydania: 30 maja 2012

Wydawnictwo: Piąty peron (Jaguar)

Popularna seria osadzonych w Wielkiej Brytanii kryminałów urban fantasy, których głównymi bohaterami są pani detektyw Pete Caldecott oraz jej nader niechętny towarzysz, niegdyś potężny mag, a teraz zawołany narkoman, Jack Winter.

W Londynie szerzy się plaga porwań dzieci. Do sprawy zaginięcia kilkuletniej dziewczynki oddelegowana zostaje idąca w ślady swego ojca, detektywa Scotland Yardu, inspektor Pete Caldecott. Śledztwo nie przynosi zadowalających rezultatów. W trakcie poszukiwań zaginionej, Pete trafia przypadkiem na kogoś, kogo nie spodziewała się spotkać – na Jacka Wintera, który zginął na jej oczach dwanaście lat temu. Jack, niegdyś wschodząca gwiazda rocka i obiekt westchnień nastolatek, nie przypomina dawnego siebie. Żyje, owszem, ale ze złotego chłopca stał się nasiąkniętym heroiną ćpunem. Co gorsza pogrążony w narkotykowym bagnie mężczyzna utrzymuje, jakoby pod właściwym Londynem znajdował się paralelny, ale rządzący się zupełnie innymi prawami świat, w którym Pete mogłaby znaleźć wskazówki dotyczące sprawy, którą jej przydzielono. Jednak to, że Jack jest świadomy wielu spraw, które umykają zwykłym londyńczykom nie oznacza wcale, że ma ochotę pakować się w kolejne kłopoty i ściągać na siebie uwagę mieszkańców Czarnego Londynu.

CZARNY LONDYN to wciągająca, pełna humoru opowieść pełna zwrotów akcji oraz nietuzinkowych, ścierających się ze sobą bohaterów.

Kittredge doskonale wie, jak stworzyć mroczny i noszący znamiona prawdopodobieństwa świat. Fani docenią zaskakującą mieszankę magii i dusznej atmosfery miasta. Publishers Weekly

Mroczna urban fantasy w najbardziej pociągającym wydaniu. Genre Revievs.

Bohaterowie Kittredge maszerują przez piekło w znakomitym stylu. Urocza lektura!Mike Carey, autor „The Devil KnowsYou”