Zapowiedź: Imperium nieznające porażki – Glen Cook

Imperium nieznające porażkiData wydania: czerwiec 2013

Wydawnictwo: REBIS

Zanim nastała Czarna Kompania, panowało Imperium Grozy.

Imperium Grozy, surowy świat wypełniony spiskami, dziwacznymi istotami  i nieokrzesanymi herosami – wszystko to ukazane w niemożliwym do podrobienia stylu autora, który doświadczenie ze służby w armii przenosi na prozę. Oto zgiór opowiadań osnutych wokół świata Imperium Grozy, przedstawiająca wątki uzupełniające wizję Cooka, wzbogacony jego wprowadzeniem i obszernymi notatkami.

Nowa edycja cyklu „Imperium Grozy” będzie się składała z czterech tomów. Czwarty tom będzie zawierał całkowicie nowy materiał: najnowszą powieść (A Path to a Coldness of Heart) oraz dziesięć opowiadań.

Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem Phantoma F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps. Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w różnych fabrykach koncernu General Motors. Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce. Najbardziej znane tytuły Cooka to cykle Czarna Kompania, Imperium Grozy i Delegatury Nocy (wszystkie wydane przez REBIS).

Tytuł: Imperium nieznające porażki
Autor: Glen Cook
Przekład: Tomasz Chwałek
Wydawnictwo: REBIS
ISBN: 978-83-7510-840-8

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PanTadeusz
PanTadeusz
8 lat temu

Słyszałem, że tłumacz pisze lepszą prozę niż sam autor. Ale o to chyba nie trudno.

 
FantasyGirl
FantasyGirl
8 lat temu

Też wiele dobrego się nasłuchałam o tłumaczu! can’t wait!