KONKURS HALLOWEENOWY – ETAP I

4 konkurs halloween

Witajcie, poszukiwacze przygód!

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Święto kojarzone przez wszystkich z duchami i istotami nadprzyrodzonymi, a także ze świetnymi halloweenowymi imprezami. Przez lata zdążyło powstać i przyjąć się do kultury wiele zabaw i tradycji, które na stałe zagościły w „programie” tego święta.

Również i nasz portal chce świętować z Wami to coroczne wydarzenie i wprowadzić Was w niepowtarzalny, magiczny klimat Nocy Duchów. A uwierzcie, że mroczna moc i magiczny nastrój świetnie wpisują się w ramy naszych zainteresowań. :-) Specjalnie dla Was organizujemy wielki konkurs, w którym do wygrania jest wiele nagród, wartych najtrudniejszych bojów. :-) Konkurs składa się z 4 etapów – w każdym z nich do zdobycia będzie określona liczba punktów. Wygrają ci, którzy po ostatnim etapie zgromadzą na swoich kontach najwięcej punktów. Przejdźmy jednak do przedstawienia, o co tak naprawdę będzie się toczyć gra.

Najwytrwalszy z wytrwałych, zdobywca pierwszego miejsca, zgarnie komplet książek:„Zbieracz burz, tom I” (wyd. 2) Mai Lidii Kossakowskiej, „Wyprawa w Góry Księżycowe” Marka Hoddera, „Posępna litość” Robin LaFevers, „Dziewczyna w stalowym gorsecie” Kady Cross, „Zgon” Giny Damico oraz „Światłorodni” Alison Sinclair.

Drugi, nieustraszony poszukiwacz mocnych wrażeń zdobędzie: „Wyprawa w Góry Księżycowe” Marka Hoddera, „Posępna litość” Robin LaFevers, „Dziewczyna w stalowym gorsecie” Kady Cross, „Zgon” Giny Damico oraz „Światłorodni” Alison Sinclair.

Kolejny śmiałek otrzyma: „Posępna litość” Robin LaFevers, „Dziewczyna w stalowym gorsecie” Kady Cross, „Zgon” Giny Damico oraz „Światłorodni” Alison Sinclair.

Również czwarta i piąta osoba w kolejności, które wykażą się sprytem i refleksem, obdarowane zostaną po jednym egzemplarzu powieści „Światłorodni” Alison Sinclair.

Jak sami widzicie, jest o co walczyć! Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Pierwszym etapem i zadaniem konkursowym będzie rozwiązanie poniższej „zabójczej krzyżówki”. Litery z pól zaznaczonych kolorem żółtym utworzą rozwiązanie – hasło krzyżówki – rozsypankę, którą musicie ułożyć.

 

Pytania:

Pionowo:

1. Skrytobójca z książki „Hogfather”.
3. Następuje po zabójstwie.
5. Ulotny, cichy zabójca.
7. Stopniowe zanikanie czynności życiowych.
9. Najwyższy wymiar kary za przestępstwo.
10. Zawód Letho z Gulety.
13. Mokra robota na zlecenie.
14. Dokonanie wyroku śmierci.
15. Jeden z podstawowych typów zabójców.
16. Gra …’s Creed.
20. Substancja stosowana przez Indian południowoamerykańskich do zatruwania strzał do łuków i dmuchawek.
21. Dzienny marek, noszący imię ostrza.

Poziomo:

2. Nieuchwytny morderca z Whitechapel.
4. Podstępne morderstwo dokonane z ukrycia.
6. Pozbawił życia namiestnika króla Nabuchodonozora.
8. Broń masowego rażenia, która została użyta bojowo po raz pierwszy podczas I wojny  światowej w 1917 r.
11. Kronikowy zabójca, który załatwił sobie w więzieniu nowe spojrzenie na świat.
12. Jedna z popularnych metod wykonywania kary śmierci praktykowana przez tysiące lat w południowo-zachodniej Azji.
17. Matrixowa zabójczyni.
18. Klasyczna broń biała, np. włócznia, to broń…
19. „Szlachetny”, serialowy wymierzyciel kary śmierci.
22. Substancja powodująca nagłe zatrucia lub śmierć.
23. Osławiony seryjny morderca z lat 60.
24. Broń służąca do duszenia ofiar.

Listę swoich odpowiedzi wraz z hasłem krzyżówki przesyłajcie na adres mailowy [email protected], w tytule wiadomości wpisując: ETAP 1. Zgłoszenia możecie nadsyłać od 16 do 20 października 2013 roku do godziny 20:00. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymacie 1 punkt, zaś za hasło krzyżówki dodatkowo 3 punkty. Lecz pamiętajcie, że każda zła będzie powodować odjęcie 2 punktów z ogólnej puli punktów za wszystkie etapy. Wszelkie odpowiedzi nadesłane po upływie terminu nie będą punktowane.

Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.