KONKURS ŚWIĄTECZNY

Witajcie, śmiałkowie!

Święta w pełni, prezenty już rozpakowane, tylko śniegu brak. My też mamy dla Was małe co nieco, tak więc pora odejść od stołu, rozruszać szare komórki i uzupełnić swoją biblioteczkę.

A jest o co walczyć, gdyż osoba, która zajmie pierwsze miejsce wzbogaci się o nowe wydanie cyklu Niecni Dżentelmeni autorstwa  Scotta Lyncha, tj. “Kłamstwa Locke’a Lamory”, “Na szkarłatnych morzach” i “Republika Złodziei” oraz “Antologię opowiadań o Opolu”, w której znaleźć można teksty między innymi Anety Jadowskiej czy Martyny Raduchowskiej. Laureat drugiego miejsca otrzyma oba tomy “Zbieracza burz” Mai Lidii Kossakowskiej, jak również “Antologię opowiadań o Opolu”. Do osoby, która znajdzie się na trzeciej pozycji trafi “Antologia opowiadań o Opolu”.
A teraz  pora, by zaprezentować Wam zadania, które musicie rozwiązać, aby mieć szansę na nagrody. Tym razem trochę nietypowo, gdyż wszystkie trzy etapy dostaniecie już dziś.

ZADANIE NR 1

Na poniższym obrazku widzicie 14 okładek książek wydanych nakładem wydawnictw fundujących nagrody w naszym konkursie. Niestety, w czasie wczytywania obrazków zakradł się błąd i jedynie ich fragmenty są dobrze widoczne. Waszym zadaniem jest rozpoznać tytuły tych powieści, a dodatkowo podać kto je napisał.

ZADANIE NR 2

Poniżej widzicie łącznie tytuły 18 książek wydanych prze Wydawnictwo Mag i Fabrykę Słów. Świąteczne chochliki postanowiły trochę namieszać i wszystkie wyrazy ustawiły w kolejności alfabetycznej. Waszym zadaniem jest poskładać tytuły na nowo w całość, a ich listę i autorów przesłać nam.

ZADANIE NR 3

Żeby nie było za łatwo oraz aby Was trochę rozruszać, w tym etapie będziecie musieli rozwiązać nietypowe, świąteczne sudoku. Jak widzicie nie ma w nim liczb, a kojarzące się z obecnym okresem obrazki, a miast 9 jest ich 15. Ale bez obaw, zasady rozwiązywania pozostają te same, co w tradycyjnym sudoku.

DO DZIEŁA!

Odpowiedzi  przesyłajcie na adres mailowy [email protected], w tytule wiadomości wpisując: . Zgłoszenia możecie nadsyłać od 25 grudnia 2013 do 2 stycznia 2014 roku do godziny 19:29:59. Za każdą dobrą odpowiedź z zadania 1 i 2 otrzymacie 1 punkt, zaś za poprawnie rozwiązane sudoku aż 15 punktów. Lecz pamiętajcie, że każda zła będzie powodować odjęcie 2 punktów z ogólnej ich puli (brak odpowiedzi to również zła odpowiedź). Wszelkie zgłoszenia nadesłane po upływie terminu nie będą punktowane. Nagrody trafią do trzech osób, które zdobędą najwięcej punktów, a ich zgłoszenia nadejdą jako ostatnie w wyznaczonym terminie. W przypadku remisu o nagrodach decyduje kolejność zgłoszeń – kto najbliżej końca ten lepszy.

Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.

 

About WereWolf

Zły Wilk

View all posts by WereWolf
Subskrybuj
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek

Nie wiem czy dobrze rozwiązuję zadanie 2, ale jeden z tytułów nie pasuje ani do Fabryki Słów ani MAGa…

 
Lara Notsil

Dokładnie tak!

 
Lara Notsil

Czyli mamy podać 18 tytułów w tym jeden z nich poza wydawnictwo mag i fabryka czy mamy podać 17 tytułów?

 
kr

Czy w rozwiązaniu sudoku mamy wysłać jpg z rozwiązaniem, czy napisać po kolei co jest?

 
Panthera

Sudoku jest zleee… i raczej trzeba odeslac obrazek :)

 
tombraiderka009

Mam pytanie w sprawie zadania drugiego, mianowicie takie, że jeden tytuł jest w dwóch wydawnictwach i nie wiem, do którego go przydzielić :)

 
Paweł

Ale to chyba nie znaczy, że muszę przypisać książki do wydawnictw? Wystarczy tytuł i autor?

 
Paweł

A ja mam pytanie jeszcze jedno.
Sudoku – musi być w załączniku, czy może być link do jakiegoś imageshacka?

 
misiek

W zadaniu pierwszym nie pasuje mi jedna okładka – ta z nr 10. Przejrzałem wszystkie książki wydawnictw MAG i FS i nie znalazłem podobnej okładki. Czy tu jest błąd, czy źle szukam? Może jakaś podpowiedź, na jakie wydawnictwo zwrócić uwagę :P?

 
misiek

Dobra, mam. Nie było pytania

 
Xiamara

No to czekamy na wyniki :) U mnie znów zegar w kulki poleciał, to tego poczta się zwiesiła i w sumie to nie mam pojęcia o której się wysłało, także tym razem pewnie też mogę pomarzyć tylko o ślicznych pachnących książeczkach… Podobało mi się sudoku – takiego 15×15 jeszcze nie rozwiązywałam :)

 
Rosesae

Zrobiłam straaaasznie głupi błąd, ale wysłałam e-mail bez swoich danych, po prostu zapomniałam o tym :( . W związku z tym mam pytanie: czy moje zgłoszenie przez tą beznadziejną pomyłkę zostanie zdyskwalifikowane? czy mogę nadesłać osobno albo coś?

 
Panthera

ja też fuc,,, foch!

 
Wuk

A kiedy będą wyniki? :)

 
Ania

Czyli najpóźniej 17 stycznia.