KONKURS ŚWIĄTECZNY

Witajcie, śmiałkowie!

Święta w pełni, prezenty już rozpakowane, tylko śniegu brak. My też mamy dla Was małe co nieco, tak więc pora odejść od stołu, rozruszać szare komórki i uzupełnić swoją biblioteczkę.

A jest o co walczyć, gdyż osoba, która zajmie pierwsze miejsce wzbogaci się o nowe wydanie cyklu Niecni Dżentelmeni autorstwa  Scotta Lyncha, tj. “Kłamstwa Locke’a Lamory”, “Na szkarłatnych morzach” i “Republika Złodziei” oraz “Antologię opowiadań o Opolu”, w której znaleźć można teksty między innymi Anety Jadowskiej czy Martyny Raduchowskiej. Laureat drugiego miejsca otrzyma oba tomy “Zbieracza burz” Mai Lidii Kossakowskiej, jak również “Antologię opowiadań o Opolu”. Do osoby, która znajdzie się na trzeciej pozycji trafi “Antologia opowiadań o Opolu”.
A teraz  pora, by zaprezentować Wam zadania, które musicie rozwiązać, aby mieć szansę na nagrody. Tym razem trochę nietypowo, gdyż wszystkie trzy etapy dostaniecie już dziś.

ZADANIE NR 1

Na poniższym obrazku widzicie 14 okładek książek wydanych nakładem wydawnictw fundujących nagrody w naszym konkursie. Niestety, w czasie wczytywania obrazków zakradł się błąd i jedynie ich fragmenty są dobrze widoczne. Waszym zadaniem jest rozpoznać tytuły tych powieści, a dodatkowo podać kto je napisał.

ZADANIE NR 2

Poniżej widzicie łącznie tytuły 18 książek wydanych prze Wydawnictwo Mag i Fabrykę Słów. Świąteczne chochliki postanowiły trochę namieszać i wszystkie wyrazy ustawiły w kolejności alfabetycznej. Waszym zadaniem jest poskładać tytuły na nowo w całość, a ich listę i autorów przesłać nam.

ZADANIE NR 3

Żeby nie było za łatwo oraz aby Was trochę rozruszać, w tym etapie będziecie musieli rozwiązać nietypowe, świąteczne sudoku. Jak widzicie nie ma w nim liczb, a kojarzące się z obecnym okresem obrazki, a miast 9 jest ich 15. Ale bez obaw, zasady rozwiązywania pozostają te same, co w tradycyjnym sudoku.

DO DZIEŁA!

Odpowiedzi  przesyłajcie na adres mailowy [email protected], w tytule wiadomości wpisując: . Zgłoszenia możecie nadsyłać od 25 grudnia 2013 do 2 stycznia 2014 roku do godziny 19:29:59. Za każdą dobrą odpowiedź z zadania 1 i 2 otrzymacie 1 punkt, zaś za poprawnie rozwiązane sudoku aż 15 punktów. Lecz pamiętajcie, że każda zła będzie powodować odjęcie 2 punktów z ogólnej ich puli (brak odpowiedzi to również zła odpowiedź). Wszelkie zgłoszenia nadesłane po upływie terminu nie będą punktowane. Nagrody trafią do trzech osób, które zdobędą najwięcej punktów, a ich zgłoszenia nadejdą jako ostatnie w wyznaczonym terminie. W przypadku remisu o nagrodach decyduje kolejność zgłoszeń – kto najbliżej końca ten lepszy.

Pamiętajcie, by dołączyć swoje imię i nazwisko oraz dane adresowe!

Powodzenia!

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU.

Wszelkie próby jego łamania będą karane dyskwalifikacją.

 

About WereWolf

Zły Wilk

View all posts by WereWolf