Zapowiedź: Pies i klecha. Żertwa i inne historie

Data wydania: 16 kwietnia 2014

Wydawnictwo: Powergraph

Opowiadania o Psie i klesze Łukasza Orbitowskiego i Jarosława Urbaniuka czytelnicy mieli okazję poznać na łamach magazynu „Science Fiction Fantasy&Horror”. Powergraph postanowił przypomnieć te teksty i wydaje je w e-bookowym zbiorze. Książka dostępna będzie od jutra, 16 kwietnia m.in. w sklepie Powergraphu i na Publio.
Pies i klecha. Żertwa i inne historie to zbiór kultowych opowiadań poświęconych perypetiom księdza i milicjanta, którzy wspólnie stawiają czoła niezwykłym aferom, jakie przetoczyły się przez Polskę końca lat osiemdziesiątych. Prawdziwa uczta dla miłośników mocnych historii z pogranicza kryminału i ezoteryki oraz wielbicieli krwistych duetów detektywistycznych.
Są rzeczy, od których lepiej się trzymać z daleka: pogańskie obrzędy, eksperymenty wojskowe, voodoo w akademikach. Tam, gdzie nie może diabeł, biskup i władza ludowa, do akcji wkraczają Andrzej Gil i Zbigniew Enka – ksiądz doktor i porucznik milicji obywatelskiej, których połączyła przyjaźń trudna i niewiarygodna niczym zmierzch PRL-u.

Jarosław Urbaniuk (1977) – autor tekstów literackich i publicystycznych, debiutował ma łamach miesięcznika „Lampa”. Współautor cyklu „Pies i klecha”. Jego opowiadanie Życia podwójne znalazło się w antologii Pożądanie (2013).

Łukasz Orbitowski (1977) – pisarz i publicysta, absolwent filozofii na UJ, autor kilkunastu książek (m.in. Tracę ciepło, Widma i Szczęśliwa ziemia) i kilkudziesięciu opowiadań. Nominowany do Paszportu „Polityki” i nagrody „Angelus”.

Tytuł: Pies i klecha. Żertwa i inne historie
Autor: Łukasz Orbitowski, Jarosław Urbaniuk
Wydawca: Powergraph
ISBN: 978-83-64384-16-5
Cena: 29,00 zł
Format: pub, mobi
Objętość: 362 str.
Data wydania: kwiecień 2014

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie