Harry Potter gościem na Mistrzostwach Quidditcha – nowe opowiadanie J.K. Rowling

Z okazji odbywających się Mistrzostw Świata w Quidditchu na Pottermore.com, Joanne Rowling napisała krótkie opowiadanie o dalszych losach Harry’ego.

Opowiadanie zostało napisane w formie notatki prasowej dla “Proroka Codziennego” i podpisane jest jako Rita Skeeter. Dowiadujemy się z niego, że 34-letni Harry ma już zaczątki siwizny oraz tajemniczą bliznę na policzku, która najprawdopodobniej powstała podczas jego pracy jako Aurora (Ministerstwo Magii odmawia komentarza na tematy prac Aurorów). Pojawiły się też niejasne informacje o kryzysie w małżeństwie Potterów (ale pamiętajmy, że mowa o Skeeter, która jak czegoś nie wie to wymyśli). Ron, były Auror, obecnie prowadzi wraz z bratem Magiczne Dowcipy Weasleyów, zaś Hermiona pracuje na wysokim stanowisku w Ministerstwie Magii  – jest szefową Działu Egzekwowania Prawa Magicznego. Prócz tego zawarto kilka plotek o innych członkach Armii Dumbledore’a i ich znajomych.

Całość opowiadania można znaleźć pod tym adresem: http://www.pottermore.com/en/daily-prophet/qwc2014/2014-07-08/dumbledores-army-reunites

Rzecznik pisarki zaprzeczył, że ma powstać kolejna książka o Potterze.

 

About Nes

Nerd i mól książkowy w jednym. Zafiksowana na punkcie Doctora Who. Nieopanowana gaduła i optymistka z czasowymi skłonnościami do pesymizmu. Osobniczka aspirująca do bycia Tą-co-ładne-zdjęcia-robi. Ma alergię na głupotę i chamstwo, które usilnie zwalcza sarkazmem. Miłośniczka psów i kotów, chętnie wytrząsająca sobie cztery litery w siodle końskim. A w wolnych chwilach administratorka i założycielka Rhapsody Polska (http://rhapsody-polska.pl).

View all posts by Nes
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze