Zapowiedź: Pokusa Cienia – Jon Sprunk

Data wydania: wrzesień 2014

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

Drugi tom pełnej fabularnych twisterów “Trylogii Cienia”. Twórczość pisarza klimatem przypomina fantasy tworzone przez autorów takich jak Brandon Sanderson czy Joe Abercrombie.

W Othirze był na szczycie łańcucha pokarmowego – niezrównany zabójca, cień osnuty mrokami nocy. Ale po tym, jak pomógł prawowitej cesarzowej odzyskać tron, Caim porzucił swoje stare życie. Duchy przeszłości znów się o niego upominają.

Poszukując prawdy o zniknięciu i śmierci swoich rodziców, Caim odkrywa krainę, którą włada Cień. Nękany pokusami Drugiej Strony, staje się uwikłany w wojnę, której wolałby uniknąć.

Są jednak rzeczy, których syn Cienia nie może zignorować oraz walki, od których nie może uciec. W tej bitwie siła i umiejętności Caima nie wystarczą – bo nikt nie zdoła oprzeć się Pokusie Cienia.

“Akcja jest nieprzewidywalna i ciągle gna do przodu. Autor nie pozwala czytelnikowi na chwilę oddechu. Za każdym rogiem czyha na nas niebezpieczeństwo. Razem z bohaterami jesteśmy zmuszeni stawić czoła sytuacjom – z pozoru – bez wyjścia”.
– o “Synu Cienia”, początku trylogii

Tytuł: Pokusa Cienia
Autor: Jon Sprunk
Trylogia Cienia
Tom 2
Premiera: wrzesień

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze