Zapowiedź: Słowo stworzenia – Dominik Sokołowski

Data wydania: 10 marca 2015

Wydawnictwo: REBIS

Trzeci tom cyklu „Kroniki Arkadyjskie”.

Tron, na którym zasiadł Isaakios, wciąż się chwieje i przyczynia mu tyleż chwały, ile zmartwień. Intrygi możnych, bunty poddanych i najazd barbarzyńców bez reszty absorbują młodego bazyleusa.

Michelle, znudzona rolą kury domowej, wraca do ekscytującego życia agentki inkwizycji. Kardynał Aleksandros posyła ją na dwór cesarski, by przeniknęła do najbliższego otoczenia władcy.

Tymczasem pomówiony o zdradę Łamignat musi uciekać z Chrysopolis, a cesarski zausznik, mag Chosroes, w ukryciu daje upust swym przerażającym skłonnościom. Jeśli wyjdą one na jaw, dni panowania Isaakiosa będą policzone…

Dominik Sokołowski urodził się w 1977 roku w Gdyni, mieszka i pracuje w Gdańsku. Historyk, zawodowo zajmuje się dziejami Polski XX wieku, prywatnie zaś średniowieczem. Uważa, że to barwna, złożona i interesująca epoka, a to, że odbiera się ją jako „wieki ciemne”, jest skutkiem zadufania humanistów doby renesansu i stereotypów utrwalonych przez oświeceniową propagandę. W liceum był namiętnym graczem papierowych gier role-playing, co zaowocowało stworzeniem autorskiego systemu RPG. Wykreowane na jego potrzeby quasi-średniowieczne uniwersum posłużyło za kanwę cyklu fantasy „Kroniki arkadyjskie”.

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie