Kevin Hearne w Polsce

Na tegorocznym Pyrkonie, odbywającym się w dniach 24-26 kwietnia, zagości Kevin Hearne, autor niesamowitych „Kronik Żelaznego Druida”. Jest to świetna okazja dla fanów, aby spotkać tę osobistość. Dobrze jednak wcześniej zapoznać się z niedawno wydanym siódmym tomem przygód Atticusa.

Siódma część bestsellerowych „Kronik Żelaznego Druida” autorstwa Kevina Hearna.

Przez niemal dwa tysiące lat po ziemi chodził tylko jeden druid – Atticus O’Sullivan. Teraz jest ich troje. Granuaile stała się już prawdziwą druidką, a on wyciągnął właśnie z Wyspy Czasu swojego archdruida. Choć Owenowi nieźle idzie odnawianie tatuaży dawnego ucznia i całkiem szybko oswaja się z takimi osiągnięciami magii technologicznej, jak telefony komórkowe i toalety, Żelazny Druid wcale nie jest pewny, czy ten szczwany lis będzie jego atutem podczas nieuchronnej walki z nordyckim bogiem Lokim, albo raczej… skaraniem boskim.

Czy troje druidów zdoła przejrzeć spisek przeciwko druidyzmowi? I jaką rolę odegrają lisy o zbyt dużej liczbie ogonów, hinduskie demony, Sherlock Holmes, zakochana w Rembrandcie selkie, Jezus Chrystus, a nawet pewien łososiolubny niedźwiedź z Alaski?

Kevin Hearne

urodził się w Arizonie. Uczy angielskiego, a kiedy nie sprawdza stosów prac domowych i nie pisze powieści, hoduje bazylię i maluje pejzaże z córką. Ponadto lubi urządzać piesze wycieczki, czytać komiksy i mieszkać sobie z rodziną w tycim, acz przytulnym domku.

Tytuł: Nóż w lodzie
Tytuł oryginalny: Shattered
Data wydania: 31 marca 2015
Autor: Kevin Hearne
Przekład: Maria Smulewska-Dziadosz
Wydawca: Rebis
Cykl: Kroniki Żelaznego Druida
Stron: 456
Cena: 39,90

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie