Spotkanie autorskie z Jackiem Komudą

Już 29 kwietnia okaże się, dlaczego II Rzeczpospolita trwała trochę dłużej – do 30 kwietnia 1940 roku. W warszawskim salonie Empik Arkadia odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą wokół premiery jego najnowszej książki „Hubal” (wyd. Fabryka Słów). Historia o majorze, który po kampanii wrześniowej nie złożył broni to spisana legenda oparta na faktach i pamiętnikach.

„Hubal” jest najdłuższą i najtrudniejszą książką Jacka Komudy – historyka, znawcy Rzeczpospolitej, autora powieści fantastyczno-historycznych i scenariuszy do gier (w tym „Wiedźmina”). Pisarz podął temat historii majora Henryka Dobrzańskiego, ostatniego żołnierza września. Poprzez bagna i zawieruchę wojny, zasadzki i obławy prowadził Wydzielony Oddział Wojska Polskiego. Dzięki niemu – symbolicznie – Rzeczpospolita nie poddała się nigdy. Występujące w powieści postacie i większość wydarzeń są oparte na faktach.

Jacek Komuda bardziej niż historykiem czuje się fantastą. Jego książki łączą gatunki literatury historycznej, fantastycznej i popularnej – nie chce produkować naukowych dzieł, a tworzyć wciągające historie. Podczas pracy nad „Hubalem” przeszedł nie tylko w wyobraźni, ale i na mapach, trochę konno i samochodem, cały jego szlak bojowy. Od Białegostoku i Wołkowyska, poprzez rozwiązanie 110 pułku w Janowie pod Kolnem, szarżę pod Wólką, Cisownik, Huciska i miejsca innych bitew. Powieść jest oparta na faktach, pamiętnikach i najnowszych opracowaniach.

28 kwietnia, godz. 18:00
Empik Arkadia
Warszawa, al. Jana Pawła II 82

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie