Polcon 2016 – informacje

Polcon 2016 promoPolcon 2016 – mapa oraz możliwość zgłaszania atrakcjiCK-plan1

Wrocław, 27 kwietnia 2016: Polcon – Eurokonferencja 2016 zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych podzieleniem się ciekawymi tematami, przemyśleniami i wiedzą. Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń na punkty programu organizowane przez uczestników wydarzenia. Jeśli w dniach 18-22 sierpnia 2016 odwiedzicie Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, a tym samym macie w planach również pojawienie się w kompleksie Hali Stulecia, warto rozważyć zgłoszenie własnego punktu programu. Prócz punktów programu uczestników, pojawią się przygotowane przez zaproszonych gości, ale o nich poinformujemy w późniejszym terminie.

Sposób zgłaszania punktów jest nieskomplikowany. Wystarczy udać się na stronę https://bok.polcon2016.pl i założyć konto, a następnie wprowadzić informacje na temat proponowanego punktu programu. Przy zgłoszeniu wprowadzacie wybrany blok programowy, ale pamiętajcie, że wszystko zostanie przypisane do poszczególnych sal tematycznych. Jeśli Wasza propozycja zostanie pozytywnie rozpatrzona, to możecie spodziewać się indywidualnej zniżki od 25 do nawet 80% przy zakupie akredytacji. Zwrot kosztów nastąpi po zaprezentowaniu punktu programu na Polconie.

Dla niezdecydowanych odnośnie zgłaszania autorskich punktów programu lub odwiedzin tegorocznego Polconu – Eurokonferencji 2016, przygotowana została mapa obiektu. Znajdziecie na niej przydział poszczególnych pomieszczeń do działów i poruszanej tematyki, dzięki czemu będziecie mogli już teraz rozpocząć planowanie swojej przygody w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

PODZIAŁ SAL PROGRAMOWYCH

 • Superbohaterowie – supersala dla wszystkich superbohaterów. I superzłoczyńców też.
 • Science-Fiction – wybiegnijmy w przyszłość: tę daleką i tę bliską, aby zerknąć, co szykuje dla nas nauka i wyobraźnia.
 • Postapokalipsa – Kopuła Gromu, Rad-X i inne rzeczy, które skojarzycie i zobaczycie tylko w światach i okresach po wielkiej apokalipsie.
 • Horror i groza – dla tych, którzy lubią się bać, w końcu czym byłby świat bez psychopatów, duchów i innych źródeł gęsiej skórki?
 • Audytorium – tutaj będzie się działo! Sala główna, gdzie przeżyjecie Galę Zajdla oraz spotkania z Największymi!
 • Strefa Niucon – konwent Niucon towarzyszy w tym roku Polconowi, więc możecie spodziewać się atrakcji związanych z mangą i anime oraz fantastycznymi światami Dalekiego Wschodu.
 • Foyer – wioska Fanowska, gdzie przeniesiecie się w magiczny świat wykreowany przez rodzimych fanów fantastyki.
 • Steampunk i Cyberpunk – spotkajcie się z dwoma nietypowymi odmianami światów fantastycznych, czyli bliską i alternatywną przeszłością oraz czyhającym za rogiem światem naukowej fikcji.
 • Komiks – specjalne miejsca na warsztaty i prelekcje związane z obrazkowymi opowieściami wszelakich typów.
 • Fantasy – dawno, dawno temu, kiedy smoki były chlebem powszednim… Światy fantasy otrzymały specjalne miejsce, gdzie z pewnością spotkacie miłośników Elfów, Krasnoludów, a może nawet i Jaszczuroludzi.
 • Science-Fiction i UFO – Z Archiwum X spotyka się ze Star Trekiem, Star Wars, a nawet Stargate? Takie rzeczy tylko na Polconie!
 • Sala cesarska – miejsce magicznych wystaw oraz spotkań z artystami-grafikami, ilustratorami, twórcami komiksów, ale nie zabraknie też wernisaży czy rozdania nagród.

Różnorodność bloków programowych i tematycznych zagwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie i swoich znajomych. Motyw przewodni Fantastycznych Światów pozwoli na przygotowanie szerokiego spektrum atrakcji dla każdego przedziału wiekowego i wszystkich typów zainteresowań. Zobaczcie zresztą sami:

BLOKI PROGRAMOWE

 • Literatura

 • Nauka – nauki ścisłe – humanistyka

 • Muzyka, film i seriale

 • Komiks i grafika

 • Strefa NIUCON

 • Zjawiska Paranormalne

 • Gry fabularne i LARPy

 • Gry planszowe

 • Gry bitewne, strategiczne, karciane

 • Fantastyka dla Najmłodszych

To jednak nie koniec atrakcji! Nie zapominajmy, że tegoroczny Polcon jest bardzo mocno związany z nadaniem tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Oznacza to, że przy niektórych atrakcjach nie będziemy ograniczać się tylko do terenów Hali Stulecia… Wypatrujcie większej ilości informacji wkrótce! Natomiast przypominamy, że do nabycia dostępne są akredytacje w zniżkowej cenie tylko do końca maja w cenie 70 złotych.

O Polconie
Najstarszy, bo odbywający się od 1985 roku ogólnopolski festiwal literatury i fantastyki. Wydarzenie co roku organizowane jest w innym miejscu, a o wyborze organizatora decyduje Forum Fandomu dwa lata wcześniej. Częścią Polconu jest przyznawana na nim podczas specjalnej gali Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda dla twórców literatury fantastycznej. W 2016 roku wydarzenie powraca do Wrocławia po 4 latach wędrówki.

O Europejskiej Stolicy Kultury
ESK to miasto wybrane przez Unię Europejską. Jego zadaniem jest w ciągu roku zaprezentować życie kulturalne nie tylko całego miasta, ale również regionu i kraju. Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i otwarcie dialogu międzykulturowego wśród Europejczyków. Miasta noszące tytuł ESK skupiają na sobie uwagę całej Europy – daje to niepowtarzalną szansę nie tylko na wniesienie wkładu w rozwiązania kwestii istotnych dla naszego kontynentu, ale również możliwość przyspieszenia rozwoju oraz promocję miasta. W 2016 roku Wrocław dołączył do chlubnego grona ESK, gdzie już wcześniej pojawiły się Berlin, Florencja, Paryż, Madryt czy Praga.

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze