Kapitularz 2016 – porcja informacji


Kapitularz
jest łódzkim festiwalem fantastyki, w aktualnej formie odbywającym się od 2012 roku, organizowanym przez fundację Fantastyczne Inicjatywy. Impreza jednoczy co roku coraz więcej miłośników fantastyki z całego kraju – od 700 osób u swego początku, przez 1200 w roku 2014, aż po 1700 w poprzedniej edycji!

Zgroza, horror, urban fantasy – tak najlepiej podsumować motyw przewodni Kapitularza. Choć jednak pierwszym skojarzeniem może być twórczość Lovecrafta, Gaimanna i Kinga, Kapitularz to także cyberpunk, steampunk, klasyczne fantasy magii i miecza, space opera, słowem – Fantastyka przez duże F rozbita na dwanaście obszernych nitek programowych. To odwiedzający nas co roku liczni goście, tacy jak Andrzej Pilipiuk, Anna Kańtoch i Marcin Przybyłek.

Jesteśmy docenianym już niejednokrotnie wydarzeniem kulturalnym, tak w mediach silnie związanych z fantastyką, jak i poza nimi – w łódzkim konkursie „Plastry Kultury” otrzymaliśmy od mieszkańców miasta drugą nagrodę w kategorii „wydarzenie literackie roku”!

Wreszcie zaś, Kapitularz 2016 to zmiany. Wraz z przeniesieniem imprezy na Wydział Nauk Geograficznych UŁ – w samo serce Łodzi – staliśmy się imprezą większą i bardziej dostępną niż kiedykolwiek!

Kapitularz dzieli się na dwie części – bezpłatną oraz płatną
W części bezpłatnej odbywa się część pokazów, znajduje się tam także stoisko Łódzkiego Portu Gier oraz strefa dla dzieci.

Zakup wejściówki uprawnia do wejścia do części płatnej, w której znajduje się większość atrakcji – spotkania, prelekcje oraz konkursy znaleźć możemy właśnie tam.

Akredytacja pełna (trzydniowa – piątek, sobota i niedziela) – 50zł.

  • piątek – 20zł
  • sobota – 30zł
  • niedziela – 20zł

Zniżki liczone są od pełnej ceny akredytacji. Zakupu akredytacji można dokonać wyłącznie podczas trwania konwentu. Nie będzie możliwości płatności kartą za akredytację.

Zniżki
Dzieciom do 6 roku życiu wchodzące na Kapitularz z opiekunem przysługuje darmowa akredytacja.

Każdy Igor za wypracowanie co najmniej 3 godzin otrzyma koszulkę. Za każde wypracowane 3 godziny Igor otrzymuje zwrot 10 zł od pełnej akredytacji. Zniżki dla uczestników będących jednocześnie Igorami i prelegentami łączą się.

Wystawcy
W tym roku nie zapominamy o strefie wystawienniczej. Tak, jak w latach ubiegłych będzie można znaleźć tam towary związane z fantastyką, grami planszowymi, komputerowymi oraz RPG, różne gadżety odnoszące się do seriali, mang czy anime oraz wiele, wiele innych.

Łódzki Port Gier
„EŁPeG” to jedna z największych w Polsce impreza, na której cyklicznie spotykają się miłośnicy gier planszowych i bitewnych z całego miasta, podczas każdej ze swych codwumiesięcznych iteracji gromadząca powyżej tysiąca ludzi.

Dzięki współpracy z Łódzkim Portem Gier, w specjalnej strefie niewymagającej kupna wejściówki przez cały czas trwania festiwalu można będzie można grać w planszówki i bitewniaki – tak własne, jak i w te znajdujące się w zbiorach organizatora. Co więcej – w prowadzonej przezeń Akcji Grywalizacja zdobywać można osiągnięcia, notowane w systemie internetowym.

Mocne granie nocne
Tradycją Kapitularza jest już Mocne Granie Nocne – dwie noce wypełnione sesjami RPG. Z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę Mistrzowie Gry poprowadzą dla Was specjalnie przygotowane na Kapitularz, spędzające sen z powiek scenariusze.

Zlot fanów Gry o Tron
Częścią tegorocznego Kapitularza jest także ogólnopolski Zlot Fanów Gry o Tron (skądinąd znanej także jako Pieśń Lodu i Ognia). Dotychczas obecny na wrocławskich Dniach Fantastyki, oznacza liczne prelekcje oraz inne atrakcje związane z Waszą ukochaną serią książek oraz serialem.

Treksfera
Na Kapitularzu odnajdą swoje miejsce również fani Star Treka – ci od lat wierni maksymie “Live long and prosper“, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę w tym rozległym uniwersum. Będą czekać na was prelekcje, atrakcyjne konkursy i niezastąpiona atmosfera!

Cosplay
Na żadnym konwencie nie może oczywiście zabraknąć konkursu dla cosplayerów! Jeżeli chcecie pokazać nam swoją interpretację Jinx, Mettatona lub Ezio Auditore da Firenze – a może postać własnego pomysłu? – serdecznie zapraszamy do udziału! Wypełnijcie formularz, a dalej wystarczy już tylko chwycić za narzędzia i rwać się do dzieła! P.S. zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Nocleg
Na Kapitularzu przewidziane są sale noclegowe, jeżeli zaś śpiwór, karimata i towarzystwo konwentowiczów nie do końca wam odpowiada – trzeba będzie zorganizować noce we własnym zakresie.

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze