Warsaw Comic Con – goście

Pisarze na Warsaw Comic Con!

Warsaw Comic Con to nie tylko film, serial i komiks ­­– to również miejsce, w którym fani pisanej fantastyki będą mogli spotkać ulubionych pisarzy!

Miło nam ogłosić, że do grona autorów, którzy odwiedzą nasze wydarzenie dołączyła Maja Lidia Kossakowska oraz Jarosław Grzędowicz. Obydwoje to znane nazwiska w literaturze fantastycznej. Kossakowska zaczynała w latach 90. Tworząc opowiadania dla magazynu „Feniks”. Zaowocowało to późniejszymi licznymi nagrodami literackimi oraz wydawnictwami – nie tylko zbiorów opowiadań („Żarna niebios”, „Obrońcy Królestwa”), ale i powieści – „Siewcy wiatru” czy sagi „Upiór Południa”. Oprócz twórczości pisanej, Maja Lidia Kossakowska maluje obrazy oraz jest dziennikarką telewizyjną.

Literacka kariera Jarosława Grzędowicza zaczęła się w latach 80., kiedy jego opowiadanie („Azyl dla starych pilotów”), pojawiło się na łamach łódzkiego tygodnia „Odgłosy”. Potem jego literackie losy potoczyły się bardzo szybko. Był założyciel m.in. Kluby Tfurcuf – grupy zrzeszającej młodych pisarzy. Od 1993 roku do 2001 był redaktorem naczelnym i założycielem magazynu „Feniks”. Oprócz autorskich prac, zajmuje się tłumaczeniem komiksów.

Prywatnie Maja Lidia Kossakowska i Jarosław Grzędowicz są małżeństwem.

Blogerzy edukują i tłumaczą – nie tylko w sieci!

Jeśli jesteś dociekliwy, interesują Cię tematy naukowe, które nie do końca są poruszane na co dzień — ci specjaliści na pewno zwrócą twoją uwagę podczas Warsaw Comic Con!

„Patolodzy na klatce” to blog poświęcony bardzo specyficznej specjalizacji – patomorfologii. Bakterie, szkiełka, mikroskopy – to żywioł Pauliny Łopatniuk. „Węglowy szowinista” za to chętnie wytłumaczy to co już jest na pozór wyjaśnione, ale wciąż niejasne w dziedzinie fizyki, chemii czy cybernetyki. A Kamil Muzyka to częsty gość na konwentach. Nic w tym dziwnego, jego wiedza o kosmosie w połączeniu z wiedzą o polityce oraz organizacjach typu National Space Society (w których sam jest członkiem) daje szerokie pole do fantastycznych dyskusji.

Jak nie u nas, to gdzie? Polski komiks na Warsaw Comic Con!

Tysiące udostępnień na tablicach. Komentarze zawsze w punkt! Autorzy tych polskich komiksów nie tylko potrafią wywołać uśmiech, ale i mądrze skomentować bieżące wydarzenia. Polscy „komiksiarze” podbijają sieć i życie poza nią. Drukują się w postaci książek, albumów, a fani chętnie przytulają poduszki z ich pracami czy piją poranną kawę z motywującym rysunkiem.

Pierwszą z autorek jest Kasia Babis pomysłodawczyni i rysowniczka m.in. Kiciputka, komiksu, który poprzez rysunki zwraca uwagę na ważne tematy społeczne, czasem zahacza również o politykę. Kolejnym Gościem ze sfery komiksu jest Rafał Szłapa, polski ilustrator i autor komiksów. Najbardziej znany z „Blera”, opowiadającego o krakowskim superbohaterze o nadprzyrodzonych mocach. „Lisie sprawy” również będą gościć Warsaw Comic Con! Słynny lisek, który wie, ze ojojane miejsca mniej bolą ukaże się w całej krasie! A to dzięki obecności Beaty „Ari” Smugaj autorki komiksu. Dziwne stworki i świetne copywriterskie teksty – to mogą być tylko „Odmęty Absurdu”! Anna Kłosowska, twórczyni „Odmętów” chętnie podzieli się swoimi pracami podczas naszego festiwalu.

Spotkanie z Nelą na Warsaw Comic Con w Dżungli Neli

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców na spotkanie z Nelą na targach Warsaw Comic Con w Nadarzynie pod Warszawą (PTAK EXPO, adres: Wolica 114 D, 05-830 Nadarzyn), w niedzielę 4 czerwca, w godzinach 12.00 – 18.00, HALA C, KIDS ZONE – Dżungla Neli.

Specjalnie dla małych fanów Neli zostanie zbudowana „dżunglowa strefa”, która przeniesie dzieci do lasów tropikalnych :) Więcej szczegółów już wkrótce. Serdecznie zapraszamy!
Plan spotkania z Nelą:

  • 12.00-13.00 – spotkanie autorskie z Nelą. Nela opowie o swoich nowych przygodach (Scena w KIDS ZONE, HALA C)
  • 14.00-18.00 – podpisywanie książek w Dżungli Neli (HALA C)

Na targach będzie można zakupić książki Neli oraz kosztulki filmowe – w Dżungli Neli, na stoisku National Geographic (ilość ograniczona).

Spotkanie z Nelą jest bezpłatne w ramach biletu targowego.

Do zobaczenia na wydarzeniu!

Strona www: www.warsawcomiccon.pl
Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/ComicConWarsaw