Królewski konkurs – wyniki

Witajcie, drodzy bibliofile i mole książkowe!

Po burzliwej dyskusji udało nam się wyłonić trzy osoby, które zgarną książkę Królewska talia Marcina Mortki. Wierzcie, decyzja nie należała do prostych, a jurorzy nie byli ze sobą tak do końca zgodni. Jednak ostatecznie mamy już wyniki. Oto one!

Egzemplarze „Królewskiej talii” zgarniają…

1. Katarzyna Litner

2. Wojciech Kowalski

3. Sylwia Wełna

Gratulujemy!

Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace konkursowe:

 1. Czym może być tytułowa Talia?
  Pierwsze co przyszło mi na myśl, to grupa osób, skupiająca się wokół władcy – jego wewnętrzny krąg. Wszyscy oni cieszyliby się jego dużym zaufaniem. Nazywali by się Królewską Talią, a każda z osób miałaby swój pasujący do charakteru i pełnionych obowiązków pseudonim. I tak do osoby Króla dołączają:
  As – zastępca króla i jego prawa ręka. Jego charakter wielu nazwałoby narcystycznym, jednak najbliżsi mu wiedzą, że jest to jedynie maska, za którą chowa swoją prawdziwą twarz.
  Dama – pani dworu, jednak nie pełniłaby jedynie funkcji ozdoby. Dzięki dużej liczbie znajomości jest osobą, która jako pierwsza przynosi wieści, przekazuje tajne informacje, czasami pełni nawet funkcję szpiega.
  Walet – główny dowodzący siłami zbrojnymi władcy. Człowiek, który zarówno siłą fizyczną, jak i umiejętnościami w walce zostawia wszystkich w tyle. Jest również świetnym taktykiem, nawet w najmniej sprzymierzających warunkach, z kilkukrotnie mniejszą siłą zbrojną, jest w stanie zwyciężać bitwy.
  Joker – jego obecność w Talii jest tajemnicą. Nikt spoza tej małej grupki nie wie, na czym polega jego rola. A na pewno nikt żywy, gdyż jego zadaniem jest usuwanie osób zagrażających Królowi i państwu. Co ciekawe, jest to jednocześnie największy żartowniś w grupie. Z nim zebrania Talii nigdy nie są nudne.
  Ta czwórka zapewnia bezpieczeństwo wszystkim mieszkańcom państwa. Pozostają w cieniu Króla, a jednak są najważniejszymi postaciami w kraju. Często niedoceniani, ale to na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za życia tysięcy ludzi.
 2. Królewska Talia to oczywiście lina z bloczkami, będąca częścią Królewskiego Jachtu. Jak głosi prawo, Prawdziwym Królem zostanie ten, kto naciągnie nią Królewskie Olinowanie podczas wyostrzania kursu, pod nadzorem Wielkiej Rady Szyprów. Wielu śmiałków próbowało tego dokonać, ale jak dotąd, Królewska Talia nie drgnęła nawet o włos, wciąż czekając na Prawowitego Następcę Wyspiarskiego Królestwa.
 3. Praca konkursowa jest w formie opowiadania, więc zapraszamy do jej pobrania: https://www.dropbox.com/s/xvnrqztkhszrt52/Czym%20mo%C5%BCe%20by%C4%87%20tytu%C5%82owa%20Talia.pdf?dl=0
 

About Ilir

Gavrani Miś, niektórzy mówią: Niedźwiedź a dla mnie to właściwie bez różnicy, na oba pseudonimy reaguję :-) Wolny człowiek, całkowicie pozbawiony szablonów. Chodzę własnymi ścieżkami, jestem szczery i szczerość sobie cenie. Zastępca redaktora naczelnego, magik techniczny Gavrana i forum, a w wolnych chwilach- człowiek.

View all posts by Ilir
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze