Patricia Briggs w Polsce

Patricia Briggs PyrkonMamy rewelacyjną wiadomość dla wszystkich fanów Patricii Briggs. Pyrkon ogłosił, że autorka znalazła się na liście przyszłorocznych gości imprezy.  Przygotujcie się zatem, by w  dniach 18-20 maja 2018 zjawić się na terenie Poznańskich Targów. A według doniesień Fabryki Słów do tego czasu otrzymamy już nową książkę z serii o Mercy Thompson – w sam raz do złożenia autografu! ;)

Patricia znajduje się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się autorów na liście New York Times z serią o Mercy Thompson i do tej pory napisała dwadzieścia cztery książki; obecnie pisze powieść numer dwadzieścia pięć. Jej opowiadania umieszczono w kilku antologiach podobnie jak serię komiksów i powieści graficznych opartych na seriach Mercy Thompson oraz Alpha i Omega.

Patty rozpoczęła swoją karierę tworząc tradycyjne powieści high fantasy w 1993 roku, natomiast w 2006 roku nastąpiła zmiana warsztatu i Patty zajęła się gatunkiem urban fantasy. Zew księżyca (2006) to pierwsza powieść sygnowana jej nazwiskiem opowiadająca o Mercy. Niekończąca się przygoda sprawia, że czytelnicy chcą więcej i wieść o tej ekscytującej, nowej, serii urban fantasy opowiadającej o zmiennokształtnej dziewczynie-mechaniku roznosi się niezwykle szybko. Seria ta stale rozrasta się wraz z wydaniem kolejnej książki.

Patty pisze także serię Alpha i Omega, które rozgrywają się w tym samym świecie, co powieści o Mercy Thompson. To, co zaczęło się jako opowiadanie przerodziło się w nowe serie, z których każda zadebiutowała na listach bestsellerów NY Timesa.

źródło: fanpage Pyrkonu

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie