Fantazmaty – konkurs literacki

FantazmatyEkipa odpowiedzialna za Geniuszy fantastyki przedstawia kolejny zbiór oraz konkurs z nim związany. Nowy projekt nosi nazwę  Fantazmaty. Jest to konkurs literacki, który pomoże adeptom pióra zaistnieć w świadomości czytelników, a także antologia, w której stworzenie zaangażowało się już kilkadziesiąt osób.

Tak mówią o projekcie organizatorzy: “Przyświeca nam jedna idea – promowanie polskiej fantastyki. Pokazanie, że nie mamy się czego wstydzić w porównaniu do twórców zagranicznych. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie literackim. Wyłonimy w nim do pięciu twórców, których teksty opublikujemy w antologii. Chcemy dać każdemu dostęp do przygotowanych opowiadań – w związku z tym Fantazmaty, podobnie jak nasz poprzedni projekt (Geniusze fantastyki, wydani w lutym 2016) zostaną udostępnione do pobrania całkowicie za darmo. Premierę antologii przewidujemy na wiosnę 2018. Do tego czasu pragniemy przygotować dla was najciekawsze historie, jakie wyjdą spod piór zaproszonych autorów.”

W skrócie:

  • Fantazmaty – fantastyczny konkurs literacki
  • Fantazmaty – darmowa antologia najlepszej polskiej fantastyki
  • Wiosna 2018 – przewidywana premiera
  • PDF, ePub, mobi – antologia będzie do pobrania w wersji elektronicznej

Termin wysyłania prac na konkurs powoli zbliża się do końca — teraz został już zaledwie miesiąc na napisanie pracy, która może wygrać miejsce w antologii. Organizatorzy czekają na prace z zakresu szerokopojętej fantastyki: fantasy, science-fiction, a nawet horroru.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie projektu: www.fantazmaty.pl, łącznie z regulaminem oraz formą, w jakiej powinny być wysłane prace.

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie