Okrutny książę - Holly BlackData wydania: 19 września 2018

Wydawnictwo: Jaguar

“Okrutny książę” Holly Black to pierwszy tom trylogii, robiący furorę wśród zagranicznych czytelników. Jest to historia dziewczynki porwanej do krainy wróżek, która będzie musiała znaleźć drogę powrotną z tej niebezpiecznej krainy magii.

Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę Cardan, najmłodszy i najokrutniejszy z potomków Najwyższego Króla.

By zdobyć pozycję na Dworze, musi rzucić Cardanowi wyzwanie – a następnie ponieść konsekwencje.

Jude poznaje labirynt intryg i ułudy, odkrywa własną przebiegłość i to, że zdolna jest zadać ból a nawet śmierć. Gdy za sprawą zdradzieckich knowań elfowym dworom zagraża niebezpieczeństwo pogrążenia się w chaosie krwawej wojny, Jude gotowa jest narazić życie, by ocalić siostry i Królestwo.

Pierwsza część trylogii o podstępach i żądzy władzy, czarach i magii – razem z Jude odkrywamy misterną sieć elfowych intryg.

Holly Black jest autorką międzynarodowych bestselerów fantasy i laureatką licznych nagród literackich. W Polsce ukazały się dotąd dwie jej książki z cyklu Wielkomiejska baśńDanina i Waleczna. Mieszka w Massachusetts w domu z sekretnymi drzwiami.

Książka niebezpieczna i nieokiełznana, mroczny literacki klejnocik.
– rekomendacja Leigh Bardugo, autorki bestsellerowej „Szóstki wron”

Premiera: 19 września 2018
Tytuł oryginalny: The Cruel Prince
Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
Liczba stron: 384
Cena: 39,90
ISBN 978-83-7686-724-3
Oprawa: miękka
Format 135×200

 

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze