Data wydania: 13 marca 2019

Wydawnictwo: Akurat

Dwa światy – para i stal przeciwko magii i czarom. Dwa walczące ze sobą narody – racjonalni obywatele technicznego Królestwa i emocjonalni mieszkańcy magicznej Północy. W sam środek tego konfliktu trafia trzynastoletnia dziewczyna, która musi wybierać między rodziną i obowiązkiem a przyjaciółmi i poczuciem sprawiedliwości. „Magia i ogień” Nika Pierumowa, drugi tom serii „Molly Blackwater” łączącej steampunk i fantasy, w księgarniach już od 13 marca.

Po długiej i niebezpiecznej podróży, Molly Blackwater dociera wreszcie do Nord Jorku. Zamiast do ciepłego domu i najbliższych, trafia jednak prosto do celi Departamentu Specjalnego. Lord Spencer, szara eminencja tej elitarnej jednostki tropiącej przejawy magii, stawia ją przed dramatycznym wyborem – żeby uratować swoją rodzinę, musi wydać nowych przyjaciół. Przesłuchiwana, poddawana naciskom i manipulacji, dziewczynka przedstawia wymyśloną naprędce wersję wydarzeń: do Nord Jorku przysłali ją barbarzyńscy Rooskies, dla których miała szpiegować. Wydaje się, że to tłumaczenie chwilowo satysfakcjonuje przedstawicieli Królestwa.

Życie zdaje się znów biec dawnym torem. Molly wraz z rodziną wraca do domu, jej ojciec odzyskuje stanowisko lekarza, a nawet otrzymuje awans i stopień wojskowy. Dziewczynka może jak dawniej chodzić do szkoły, gdzie inni uczniowie wprawdzie traktują ją jak trędowatą (jest przecież nosicielem groźnej magii!), ale jednak przyjmują do swojego grona. Spokój pryska, gdy pewnego wieczoru Molly obserwuje młodszego brata bawiącego się żołnierzykami. Dziewczyna widzi chłopca używającego magii, której nie jest jeszcze świadomy. Co zrobić, by nie dopadł go Departament Specjalny? Znowu uciec z Nord Jorku za pasmo gór Karn Dred? Zdradzić się, ale uratować brata? Dotrzeć z nim do czarodziejki Starszej, żeby nauczyła go posługiwania się magią? Każde rozwiązanie naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ją, ale i tych, których kocha.

Nik Pierumow po raz kolejny zaprasza czytelników do misternie skonstruowanego świata łączącego elementy steampunku, fantasy i baśni. Wielowątkowa opowieść zachwyci nie tylko fanów przygód i wartkiej akcji, ale i wytrawnych miłośników fantastyki.

Nik Pierumow (Nikołaj Daniłowicz Pierumow) – jeden z najpopularniejszych rosyjskich pisarzy literatury fantastycznej. Wielki entuzjasta twórczości J.R.R. Tolkiena. Z wykształcenia biofizyk, przez blisko 10 lat pracował w tajnym Leningradzkim Instytucie Naukowo-Badawczym Preparatów Biologicznych Wysokiej Czystości. Opowiadania publikował już pod koniec lat siedemdziesiątych. Wydana w 1993 roku kontynuacja tolkienowskiego „Władcy Pierścieni” przyniosła pisarzowi ogromny rozgłos. Jego książki sprzedały się w łącznym nakładzie ponad czterech milionów egzemplarzy. Na rynku rosyjskim to absolutny rekord. W 2004 roku, podczas Rosconu, największego konwentu rosyjskich miłośników fantastyki, przyznano Pierumowowi tytuł Fantasty Roku (w 2007 roku zdobył go po raz drugi). W tym samym roku podczas Europejskiego Konwentu Miłośników Fantastyki (Eurocon) został uznany za najlepszego fantastę Europy. W 1998 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Pisze książki oraz pracuje w instytucie naukowym jako biolog molekularny i biofizyk.

 • Autor: Nik Pierumow
 • Tytuł: Magia i ogień
 • Tłumaczenie: Ewa Skórska
 • Cykl: Molly Blackwater, tom 2
 • Wydawnictwo: Akurat
 • ISBN: 9788328711532
 • Format: 130 x 205 mm
 • Oprawa: miękka
 • Ilość stron: 480
 • Data wydania: 13 marca 2019
 • Cena: 44,90 zł

 

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze