Data wydania: 24 kwietnia 2019

Wydawnictwo: Burda Książki

„Księga M” to debiutancka książka Peng Shepard. Powieść zachwyciła krytyków i czytelników, którzy uznali ją za jedną z najlepszych opowieści dystopijnych ostatnich lat. Autorka zabiera nas do świata, w którym ludzie tracą swoje cienie i wspomnienia. To historia miłości oraz walki o przetrwanie i pamięć.

Światem nie wstrząsnęła wojna. Nie było inwazji z kosmosu. Wody nie wystąpiły z brzegów, a rzeki nie spłynęły krwią. Hemu Joshi po prostu stracił cień. A z nim wspomnienia.

Indie. Brazylia. Boston. Apokalipsa zaczyna się subtelnie: wraz z utratą cienia łatwiej się zapomina. Nie tylko o kluczach na kuchennym blacie, ale też o tym, że ogień parzy, a człowiek, żeby przeżyć, musi jeść. Ory i Maxine świętują ślub przyjaciół, gdy klęska Zapomnienia uderza w Boston. W opuszczonym hotelu gdzieś w Wirginii znajdują azyl do czasu, aż i Max traci cień. Wiedząc, że z każdym utraconym wspomnieniem stanowi coraz większe zagrożenie dla Oryʼego, Max znika.

Zrozpaczony Ory podąża tropem żony. Po drodze musi zmierzyć się z niebezpiecznym światem, w którym prawo przestało obowiązywać. Ci, którzy utracili cień, idą w jednym kierunku: na Południe, gdzie mają nadzieję znaleźć ratunek.

Czy Oriemu uda się odnaleźć Max, zanim jej pamięć zniknie całkowicie?

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments