Dni Fantastyki 2019Organizatorzy ujawniają nazwiska pierwszych gości zbliżających się Dni Fantastyki 2019 we Wrocławiu.  Będzie to już piętnasta edycja imprezy i odbędzie się w dniach 5 – 7 lipca 2019.

W tym roku wśród gości konwentu będzie można spotkać dwóch polskich aktorów – Roberta Więckiewicza i Krzysztofa Kowalewskiego, znanych nie tylko z ról filmowych, ale również dubbingów.

Innym ważnym gościem, który przyjedzie na wrocławski festiwal będzie ceniony w Polsce i za granicą rysownik i ilustrator, twórca kultowego komiksu “Thorgal”, Grzegorz Rosiński. W ramach Dni Fantastyki 2019 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy “Rosiński Fantastyczny” oraz spotkanie z twórcą.

To jednak tylko dopiero początek znanych nazwisk na festiwalu. Swoją obecnością potwierdzili również  tłumacz cyklu Pieśń Lodu i Ognia Michał Jakuszewski, autor komiksów i książek dla dzieci Daniel Chmielewski, aktor teatralny Paweł Sakowski, który znalazł się na planie filmowym ostatniego sezonu Gry o Tron, pisarki Dominika Węcławek, Agnieszka Hałas i Milena Wójtowicz. Jak zapewniają organizatorzy, to dopiero początek długiej listy gości tegorocznych DF-ów.

Jeszcze do 26 maja można włączyć się w tworzenia programu imprezy. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia prelegentów poprzez formularz zamieszczony na ich stronie www.dnifantastyki.pl w zakładce “Program”. Twórcy, którzy znajdą się w ostatecznym programie imprezy otrzymają tradycyjnie zniżki na karnety na festiwal.

Dni Fantastyki 2019 / 5-7 lipca 2019 / Wrocław

Organizator: Centrum Kultury “Zamek” we Wrocławiu

Bilety: https://dnifantastyki.pl/informacje/bilety/

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze