Meet Point na PGE Narodowym odbędzie się już 23-26 maja. Jest to wydarzenie towarzyszące Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych.  Fani szeroko pojętej popkultury i gamingu z całej Polski spotkają się na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu. Meet Point będzie podzielony na trzy strefy pełne atrakcji: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki,  oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej.

Strefa fantastyki

W strefie odbędą się spotkania z pisarzami oraz panele dyskusyjne. Wśród wielu gości znajdą się m.in: po raz pierwszy na spotkaniu z fanami, Adam Przechrzta, wszystkie 13 autorek antologii “Harda Horda”, czy Jakub Ćwiek oraz Andrzej Pilipiuk. Swoje stoiska w strefie postawią popkulturowi wystawcy, oferując bogatą ofertę gadżetów i produktów handmade. Na uczestników będą czekały wystawy: “Fantastyka w Komiksie”, prace Rocha Urbańskiego oraz “Okładki Nowej Fantastyki”. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – wśród nich znajdzie się LEGO oraz repliki z filmu Gwiezdne Wojny i serialu Doctor Who. W tym roku na wydarzeniu zostaną przyznane Nagrody “Nowej Fantastyki” oraz Nagroda Wydawnictwa Genius Creations.

Strefa Gamingu – strefy free2play, premiery i youtuberzy

Będzie to, otwarta od piątku, przestrzeń nowych technologii i esportu. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, World War 3, Mortal Kombat, czy CS:GO. Swoje stanowisko postawi partner technologiczny wydarzenia  Actina, Playstaton oraz wielu wystawców związanych z gamingiem. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore i Pegasus, a każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak w latach 90. W trakcie Meet Pointu zostaną rozegrane esportowe rozgrywki Games Clash Masters. Najlepsze drużyny z Polski zagrają w grze CS:GO o zaproszenie na wielki finał Gdyni.

Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również youtuberzy, których na liście gości jest już ponad 30. Będzie to okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. Nowością na wydarzeniu będzie także strefa popkultury azjatyckiej – jej atrakcje, pełne kPopu, mangi i anime, odbędą się w Sali Kinowej.

Premiery gier

Na festiwalu odbędzie się  polska premiera gry strategicznej Total War: Three Kingdoms i prezentacje nowej gry Rage 2 wydawnictwa Cenega. Swoje najnowsze gry zaprezentuje również wydawnictwo CDP. Będą to: We.The Revolution, Book of Demons, V-RALLY 4 oraz Driftland: The Magic Revival.

Strefa Popkultury Azjatyckiej

Piątek zostanie poświęcony tematyce kPOP (Koreańskiej Popkultury). Zostaną przeprowadzone prelekcje o fenomenie tej kultury na świecie oraz warsztaty z kuchni koreańskiej, gdzie zaproszony gość opowie o tajnikach kulinarnych. Animatorzy poprowadzą popularne w Korei gry integracyjne oraz opowiedzą o ich powstaniu. Po południu odbędą się warsztaty taneczne oraz konkurs wiedzy na temat Koreańskiej Popkultury. W sobotę i niedzielę program będzie obejmował tematykę kultury Japonii oraz japońskie kreskówki i komiksy – mangi i anime. Odbędą się warsztaty tworzenia tradycyjnymi metodami pocztówek z motywem japońskim oraz wspólne szycie znanych maskotek Pokemon.

Godziny otwarcia Strefy Gamingu:

24 maja 2019 (piątek) 10.00-19.00
25 maja 2019 (sobota) 10.00-19.00
26 maja 2019 (niedziela) 10.00-17.00

Bilety i szczegółowy program na stronie: www.meetpoint.waw.pl

 

Tak było rok temu:

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze