Warcross - Marie LuNiedawno do księgarni trafiła książka „Warcross” Marie Lu.

Świat oszalał na punkcie Warcrossa, ale tylko jedna dziewczyna-hakerka ma dość odwagi, by zgłębić najmroczniejsze tajemnice gry.

Dla milionów ludzi, którzy codziennie logują się do Warcrossa, nie jest on już tylko grą, lecz stał się sposobem na życie. Emika Chen, nastoletnia hakerka, pracuje jako łowczyni nagród, namierza i wyłapuje graczy Warcrossa, którzy zaangażowali się w nielegalne zakłady. Licząc na szybki zarobek, Emika, włamuje się do meczu otwarcia Międzynarodowych Mistrzostw Warcrossa. Za sprawą usterki w programie, zostaje przeniesiona do świata gry i błyskawicznie staje się światową sensacją.

Pewna, że wkrótce wyląduje w więzieniu, ku swemu zdziwieniu odkrywa, że kontaktu z nią szuka twórca gry, tajemniczy młody miliarder Hideo Tanaka, który pragnie złożyć jej propozycję nie do odrzucenia… Ponieważ sprawa jest pilna, Emika zostaje błyskawicznie przetransportowana do Tokio, gdzie z dnia na dzień staje się gwiazdą i poznaje od środka świat sławy i wielkich pieniędzy, o którym dotychczas mogła tylko marzyć. Wkrótce śledztwo prowadzi ją na trop spisku, który może mieć kolosalne konsekwencje dla całego uniwersum Warcrossa.

„Warcross”, to otwarcie cyberpunkowego cyklu, z pasjonującym romansem w tle, który potrafi wywołać dreszcze emocji zazwyczaj zarezerwowane dla kina.

 

Marie Lu ma na koncie cykl powieściowy Legenda (Rebeliant, Wybraniec, Patriota), który wspiął się na szczyt listy bestsellerów „New York Timesa”, oraz serię The Young Elites. Po ukończeniu Uniwersytetu Południowej Kalifornii zaczęła zgłębiać świat twórców gier wideo i wkrótce rozpoczęła pracę w Disney Interactive Studios jako programista specjalizujący się w grafice flashowej. Obecnie jest już pełnoetatową pisarką, a wolny czas dzieli między czytanie, rysowanie, granie w Assassin’s Creed i tkwienie w korkach ulicznych. Mieszka w Los Angeles, razem z mężem, mieszańcem rasy Chihuahua oraz dwoma psiakami rasy Welsh Corgi Pembroke.

 

„Ekscytujący, naładowany akcją zastrzyk adrenaliny. Marie Lu swoich wyrazistych i pełnych determinacji bohaterów wrzuca w obmyślany w najdrobniejszych szczegółach świat nieskończonych możliwości.” – Leigh Bardugo, autorka cyklu Szóstka Wron

„Wygospodarujcie trochę wolnego czasu, bo Warcross nie pozwoli wam się oderwać aż do ostatniej strony. Ta wciągająca, dynamiczna i pozwalająca się całkowicie zanurzyć w świecie przedstawionym powieść najpierw zabierze was na spacer po futurystycznym Tokio, a potem, za sprawą wynalazków technologicznych, pozwoli zwiedzać niesamowite światy wirtualne. Uniwersum stworzone przez Marie Lu pełne jest niebezpieczeństw, intryg i przyprawiających o zawrót głowy gameplayów.” – Amie Kaufman, autorka powieści Illuminae

„Powieść tak bogata w odcienie jak tatuaż i tęczowo barwne włosy Emiki. Dynamiczna i dająca mnóstwo frajdy przygoda.” – „Washington Post”

 „Oszałamiająca pod względem wizualnym, pełna ruchu i utrzymana w zawrotnym tempie opowieść dotrzymuje kroku grom wideo. Warcross to coś jak połączenie Mistrza deskorolki, Dziwnych dni i Blade Runnera. Będziecie się świetnie bawić.” – „The New York Times”

„Autorka z niezwykłą dbałością o szczegół tworzy wyrazistą wizję społeczeństwa przyszłości, dla którego gry stały się nieodłączną częścią życia codziennego (…). Warcross to połączenie Hunger Games i World of Warcraft.” – “Publishers Weekly”

 

Tytuł: Warcross
Wymiary: 143×205 mm
Liczba stron: 456
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-65830-63-0
Cena detaliczna: 39,90 zł
Data wydania: 15.05.2019
Tłumaczenie: Andrzej Goździkowski
Wydawnictwo: Młodzieżówka

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie