Stowarzyszenie Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. mają zaszczyt zaprosić na kolejną, szóstą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction – Fest. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku, na terenie Targów Kielce. Miłośnicy szeroko pojętej popkultury, fantastyki i kultury dalekiego wschodu ponownie będą mieli okazję spędzić wyjątkowe trzy dni na targowych halach, wypełnionych mnóstwem – dosłownie i w przenośni – fantastycznych atrakcji.

Książki, komiksy, kultura dalekiego wschodu, a także gry elektroniczne i planszowe – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na uczestników w kieleckim ośrodku wystawienniczym w połowie sierpnia bieżącego roku. Osoby odwiedzające Sabat Fiction – Fest po raz pierwszy z pewnością nie będą mogły narzekać na nudę, zaś stałych bywalców zaskoczy jeszcze większy rozmach imprezy oraz ilość przygotowanych rozrywek. Główną atrakcją wydarzenia i sercem festiwalu stanie się różnorodny program, składający się z setek godzin prelekcji, konkursów, paneli dyskusyjnych i spotkań z gośćmi specjalnymi.

Nie od dziś wiadomo, że Góry Świętokrzyskie są krainą bogatą w historie i legendy. To tutaj czarownice miały organizować swe sabaty, po lasach grasowali zbójcy, zaś Słowianie oddawali cześć swoim bóstwom. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ miło nam ogłosić, że tematem przewodnim szóstej edycji Sabat Fiction – Fest będą Słowianie oraz legendy!

Dni powoli stają się coraz krótsze, nie oznacza to jednak, że podczas Sabat Fiction – Fest 2019 zabraknie czasu na zabawę. Festiwal zaoferuję rozrywkę zarówno podczas dnia jak i nocy. Całodobowy games room zaoferuje ponad pół tysiąca tytułów gotowych do wypożyczenia. Zwolennicy rozrywki elektronicznej będą mogli skorzystać z ponad 100 stanowisk komputerowych, oferujących zarówno nowsze tytuły jak i możliwość zagrania w klasyki. Na Sabat Fiction – Fest 2019 nie zabraknie licznych turniejów. Przed oraz w trakcie wydarzenia będzie można się zapisać między innymi na rozgrywki e-sport, bitewniaki, planszówki, karcianki z nagrodami.

Każdy chętny aby stać się częścią VI edycji Festiwalu znajdzie coś dla siebie odwiedzając stronę internetową wydarzenia. Mistrzowie gry mogą zgłaszać swoje sesje RPG oraz LARP. Wystawcy mogą zgłaszać chęć wynajęcia powierzchni. Prelegenci z kolei aż do dnia 02.08.2019 mogą zgłaszać swoje propozycje prelekcji, konkursów oraz paneli dyskusyjnych. Na Sabat Fiction – Fest 2019 nie mogłoby zabraknąć także konkursu cosplay! Tegoroczna pula nagród dla zwycięzców gali wynosi ponad 1 500 złotych. Wszyscy chętni zawalczyć o nagrody mogą wysyłać swoje zgłoszenia, aż do dnia 12.08.2019 przez formularz zgłoszeniowy na stronie.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez licznych gości specjalnych, którzy odwiedzą hale Targów Kielce w dniach 16-18 sierpnia. Sabat odwiedzą takie artystyczne dusze jak “Bozia” Bogumiła Pepasińska, Makowe Art, Koty to zło, czy grupa Artystyczny Krąg. Jak co roku nie zabraknie także pisarzy i pisarek. Anna Karnicka czy Anna Szumacher to tylko jedne z nazwisk. Sabat Fiction – Fest 2019 odwiedzi także wielu znanych YouTuber’ów. Łukasz „Ichabod” Stelmach, Cyber Marian oraz Marek Hucz i Jan Jurkowski z Grupy Filmowej Darwin także pojawią się na scenie głównej wydarzenia aby opowiedzieć o swojej pasji i pracy. Na fanpage wydarzenia ciągle pojawiają się nowe nazwiska.

Osoby, które wpisały już Sabat Fiction – Fest w swój kalendarz mogą nabyć akredytację wcześniej, przez Internet. Po zakupie pozostaje odliczać tylko dni! Zmotoryzowani uczestnicy Festiwalu będą mogli z kolei cieszyć się bezpłatnym parkingiem na terenie Targów Kielce. Podobnie jak co roku, na terenie hal targowych powstanie specjalnie wyznaczona strefa na nocleg. Osobom, które będą chciały skorzystać z sleeproom’u polecamy zabrać ze sobą materac lub karimatę oraz śpiwór

Ceny: 55 złotych w przedsprzedaży/ 60 złotych podczas festiwalowego weekendu.
Piątek: 20 złotych/ Sobota: 30 złotych/ Niedziela 20 złotych
Bilety w przedsprzedaży można nabyć na stronie: https://ticket.targikielce.pl/

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] właśnie szósta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction–Fest. Do niedzieli na terenie Targów Kielce miłośnicy szeroko pojętej popkultury, fantastyki i […]