Fragment: Planeta – Michael Mammay

Kilka dni temu na półki księgarni trafiła “Planeta” Michaela Mammaya, zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki.

Rzadko się zdarza, żeby odwoływano bohaterów wojennych z emerytury i wysyłano na obrzeża galaktyki, żeby przeprowadzili tam rutynowe śledztwo. Kiedy pułkownik Carl Butler odpowiada na wezwanie starego przyjaciela, wie, że sprawa jest poważna. Ma też pewność, że nie poinformowano go o wszystkim. Wie tylko, że syn wysokiego rangą radnego zaginął w stacji kosmicznej orbitującej wokół planety zniszczonej w wyniku działań bojowych.

Pułkownik odkrywa szybko, że Baza Kappa stanowi labirynt ślepych zaułków, w którym nieustannie sabotuje się jego starania: dowódca szpitala wojskowego gra na zwłokę, szef sił specjalnych nie zamierza przybyć na stację kosmiczną, świadkowie się zawieruszają, dane radarowe znikają. Butler nie ma wyboru i musi udać się na nieprzyjazną planetę, by tam szukać odpowiedzi. A potem jeszcze musi wrócić stamtąd żywy.

PLANETA to mieszanka powieści detektywistycznej i realistycznej, militarnej science fiction, która sprawia wrażenie, jakby powstała ze zderzenia z zawrotną prędkością filmu „Szalona odwaga” i „Jądra ciemności”.

Marko Kloos, autor cyklu FRONTLINES

 

Michael Mammay

Pisze różne rzeczy. Czasem są to książki a czasem zupełnie inne rzeczy, ale wszystkie dają mu radość. Zazwyczaj pisze, ponieważ historie plączą się w jego głowie i jest to jedyny sposób, aby je stamtąd wydostać. Niektórymi z tekstów dzieli się na stronie autorskiej.

Jego książki to głównie historie science-fiction lub fantasy skupione na postaciach militarnych. Wiele pomysłów autor czerpie ze swoich doświadczeń związanych z  wieloletnią służbą w wojsku.

  • Autor: Michael Mammay
  • Tytuł: Planeta
  • Tytuł oryginału: Planetside
  • Cykl: Planetside, tom 1
  • ISBN: 978-83-7964-453-7
  • Oprawa: miękka
  • Data wydania: 4 października 2019