Data wydania: 26 lutego 2020
Wydawnictwo: Uroboros

Jest 995 rok. Medvid to potężny, barczysty wojownik, który od zawsze wiernie towarzyszy księciu Bolkowi, próbującemu zjednoczyć kraj pod swoim panowaniem. Medvid doradza księciu, jak okiełznać słowiańskie moce magiczne – jak postępować z żercami, gdzie szukać wilkołaków i wodników, czym przekupić miejscowe wiedźmy i rusałki, jak przepędzić licha, leszych i latawice.

Jednak na książęcym dworze coraz więcej do powiedzenia mają niemieccy księża misjonarze. Los Medvida też jest niełatwy, łączy go bowiem tajemna miłość z żoną księcia, węgierską księżniczką Hajną.

“Autor z wielkim smakiem opisuje czasy rządów Bolesława zwanego Chrobrym, który rozwijał dzieło swoich przodków, umacniał nową wiarę, zmagając się przy tym z siłami sprzyjającymi dawnemu porządkowi. W tym wszystkim jego sługa i przyjaciel, wspomniany Medvid, musi odnaleźć własną drogę, wybierać między bezwzględną lojalnością a głosem serca. Czy dokona słusznych wyborów? Tego czytelnik dowie się z lektury.”

Rafał Dębski

“Prawdziwie słowiańska, magiczna przygoda z krwi i kości. Zmiennokształtni, wiedźmy, widzenia i majaki przeplatające się z rzeczywistością w kołowrocie tak obłąkanym, że sam czytelnik nie wie, co było prawdą historyczną, a co wymysłem bajarza… Książka, którą każdy miłośnik rodzimej fantastyki powinien obowiązkowo przeczytać!”

Michał Gołkowski

O autorze

Pisarz, tłumacz, lektor języków obcych, a przede wszystkim mąż i ojciec. Autor wielu powieści historycznych z elementami fantasy (“Miecz i Kwiaty”, “Trylogia nordycka”) oraz licznych książek dla dzieci o wikingu Tappim i smoku Gniewku.

W życiu prywatnym wielbiciel hygge, pasjonat historii i amator kawy. Jego ulubiona pora roku to jesień w jej najbardziej deszczowym wydaniu. Wraz z nadejściem wiosny przeistacza się w hobbita, co oznacza, iż dużo je, grzebie w ogrodzie, nie nosi butów i starannie wystrzega się wszelkich przygód.

Oficjalny fanpage autora: www.facebook.com/marcin.mortka.official/

  • Autor: Marcin Mortka
  • Tytuł: Żółte ślepia
  • Wydawnictwo: Uroboros
  • Wydanie: I
  • IBSN: 978-83-280-4514-9
  • Format: 135 x 202
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Ilość stron: 413
  • Data wydania: 26 lutego 2020
 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze