Nowość: Bladość powłok – Marcin Pełka

Nowa powieść science fiction od Novae Res – “Bladość powłok” Marcina Pełki.

 *  *  *

Opis:

Przyszłość może przynieść niespodzianki, o których nawet nie śniłeś.

Reforma służby zdrowia wreszcie zakończyła się sukcesem. Niekończące się kolejki zniknęły niczym zły sen, a procesy diagnozowania i leczenia bez udziału lekarzy oraz pielęgniarek przebiegają szybko i sprawnie. Pacjenci są zadowoleni, choć wyglądają nieco blado. Ziemia w niedalekiej przyszłości walczy z nasilającym się efektem cieplarnianym, a poza tym obcy są wśród nas. Czasami mają wrogie nastawienie, innym razem są przyjaźni, a jeszcze innym traktują nas jak zgraję półgłówków.

Nie dziwiłem się reakcjom kumpli. Sam stanąłem jak wryty i rozglądałem się dookoła w zachwycie. Tu było pięknie i tego wrażenia w żaden sposób nie mąciła świadomość, że wszystkie te bajeczne rośliny wykonano z plastiku. W suchym jak pieprz i gorącym, pełnym pyłu świecie nie uchowały się żadne palmy, nie było lian, nie rosły i nie owocowały prawdziwe drzewa cytrynowe. Te, na które się gapiliśmy, wykonano na wzór i podobieństwo oryginałów i trzeba przyznać, że było to bardzo staranne wykonanie. Soczysta zieleń aż do nas krzyczała, płynący z głośników świergot ptaków kłuł w uszy, a do nosów wdzierało się cudownie czyste, rześkie powietrze. W tym momencie zazdrościłem moim przodkom tego, że na co dzień nie musieli nosić tych cholernych hełmów, że mogli swobodnie oddychać zawsze i wszędzie, a nie tylko w odpylonych klitkach mieszkalnych czy – tak jak my teraz – w Palmiarni.

Dr Marcin Pełka to absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. W trakcie czterech lat pracy jako przedstawiciel naukowy w firmach farmaceutycznych ukończył studia podyplomowe, uzyskując certyfikat menadżera w zakresach: nowoczesne techniki zarządzania przedsiębiorstwem, marketing i zarządzanie oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.
Po powrocie do zawodu uzyskał tytuły specjalisty dermatologii i wenerologii oraz doktora nauk medycznych. Żonaty, ojciec dwóch córek.
Ale Dr Pełka to także (a dla wielu, przede wszystkim) autor siedmiu książek w szeroko pojętym gatunku SF w tym, między innymi, “Pogiętych bajek”, w których poddaje dekonstrukcji znane i powszechnie lubiane bajki, czyniąc je… bajkami dla dorosłych.

Novae Res zaprasza jednocześnie do wzięcia udziału w wydarzeniu, na którym gościem będzie autor, Marcin Pełka. Audycja o odbędzie się 5 lipca 2020 o 15:00. Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1157690207927685/

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze