Ballada ptaków i węży - Suzanne CollinsData wydania: 17 czerwca 2020

Wydawnictwo: Media Rodzina

Suzanne Collins, autorka “Igrzysk śmierci”, powraca z nową powieścią.

Ballada ptaków i węży to nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu “Igrzyska śmierci”, Suzanne Collins i stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie odpowiedź na wiele pytań, które czytelnicy zadawali sobie podczas lektury trylogii?

 

Opis “Ballady ptaków i węży”

Ambicja go napędza.
Rywalizacja go motywuje.
Władza jednak ma swoją cenę.

W nowej powieści, Ballada ptaków i węży, Dziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna jak zwykle poranek dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skwapliwie skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora, i zdobyć sławę. Bowiem potężny niegdyś ród Snowów podupadł i niepewny los Coriolanusa zależy teraz od tego, czy zdoła on pokonać innych mentorów urokiem osobistym i sprytem.
Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa walkę na śmierć i życie, ale poza areną zaczyna się w nim budzić współczucie… Tylko jak postępować według zasad, gdy pragnie się przetrwać za wszelką cenę?

Tytuł: Ballada ptaków i węży
Autor: Suzanne Collins
ISBN: 978-83-8008-758-3 / 9788380087583
Wydawca: Media Rodzina
Seria wydawnicza: Igrzyska śmierci
Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 544
Rodzaj oprawy: miękka

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze