Już niebawem swoją premierę będzie mieć “Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie” Jacka Piekary, a żeby uprzyjemnić Wam oczekiwanie zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki.

“Życie warto poświęcać tylko dla Boga. Bo kiedy Bóg woła, to odpowiadam: “jestem!”, nie zważając czy wzywa mnie dla chwały, czy dla męczeństwa.”

Ostatni tom ‘”ruskiej trylogii”, zamykający wątki rozpoczęte w “Przeklętych krainach” i “Przeklętych kobietach”. Losy bohaterów splatają się w zatruty węzeł intryg i zdrad.

Inkwizytor walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety. Jest gotów na wszystko, by uratować świat, który zbudował razem z Nataszą. Jest gotów również na to, by w oczach dobrych chrześcijan stać się potworem. Oto jego credo: “Czynimy rzeczy, które można by uznać za przerażające i odrażające, ale czynimy je w imię wyższego dobra. W imię triumfu Światła nad Ciemnością. Jesteśmy częścią Bożego Planu. I aby ten Plan przyoblekł się w materialny kształt, musimy przeżyć. Dlatego wszystko, co czynimy w imię przeżycia, jest godne pochwały”.

“Ruska Trylogia” stanowi osobną całość i może być czytana niezależnie od innych książek o Mordimerze Madderdinie, a nawet bez wcześniejszej ich znajomości.

Czytałam tę książkę i się zryczałam. Dwa razy! A to, jak magiczne autor napisał zakończenie… nooo, klękajcie narody.

Marta Sadowska (Twitter)
  • Autor: Jacek Piekara
  • Tytuł: Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie
  • Cykl: Ruska Trylogia, tom 3
  • ISBN: 9788379645671
  • Data wydania: 17 lipca 2020
 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze