The Witcher: Blood Origin – nowy serial Netflixa z uniwersum Wiedźmina

The Witcher: Blood Origin, bo o nim mowa przedstawi nieznane dotąd fakty. Akcja osadzona zostanie w świecie elfów, na 1200 lat przed wydarzeniami, jakie znamy z ubiegłorocznej produkcji Netflixa, a całość będzie składać się z sześciu odcinków. Dodatkowo serial przedstawi historię pierwszego wiedźmina oraz opowie o “Koniunkcji sfer”, która doprowadziła do połączenia światów ludzi, elfów i potworów.

Producentką wykonawczą została Lauren Schmidt Hissrich, natomiast Declan de Barra będzie pełni rolę showrunnera serialu.
Konsultantem kreatywnym produkcji ma być nie kto inny tylko sam Andrzej Sapkowski. Natomiast Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films zostaną producentami wykonawczymi.

Plan zdjęciowy The Witcher: Blood Origin ma mieć miejsce w Wielkiej Brytanii. 

Declan de Barra wypowiada się na temat produkcji następująco:


Jako wielbiciel fantastyki jestem podekscytowany, że mogę opowiedzieć historię “The Witcher: Blood Origin”. Od kiedy po raz pierwszy przeczytałem książkę z sagi Wiedźmina nurtowało mnie pytanie – jak naprawdę wyglądał świat elfów przed kataklizmem, jakim okazało się przybycie ludzi? Od zawsze fascynowały mnie wzloty i upadki cywilizacji, w której na krótko przed nim rozkwitły nauka i odkrycia. Jak bezpowrotnie w procesie kolonizacji i pisania historii na nowo utracono ogromne zasoby wiedzy w tak krótkim czasie, pozostawiając jedynie urywki prawdziwych wydarzeń.

Lauren Schmidt Hissrich powiedziała:


Jestem podekscytowana na myśl o współpracy z Declanem i ekipą Netflix nad serialem “The Witcher: Blood Origin”. To niesamowite wyzwanie móc zgłębić świat Wiedźmina, który stworzył Andrzej Sapkowski. Nie możemy się doczekać, by przedstawić widzom nowych bohaterów i całkowicie oryginalną opowieść, która wzbogaci to niezwykle magiczne uniwersum.


Nartomiast zapytany o zdanie Andrzej Sapkowski skomentował:

To wspaniale, jak zgodnie z pierwotnymi planami świat Wiedźmina się powiększa. Mam nadzieję, że dzięki temu saga zyska jeszcze większe rzesze fanów.

Na chwilę obecną nie znane są bliższe szczegóły na temat tej produkcji platformy Netflix.

 

About WereWolf

Zły Wilk

View all posts by WereWolf
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze