„Wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, aniżeli zdolny byłby pojąć umysł człowieka, który stroniąc od eksperymentalnej nauki, pragnie się schronić w królestwie filozoficznego myślenia”
(Lem, Okamgnienie)

Organizatorzy zapraszają na Filozofikon. Podróż piątą (PhilosophyCon: The Fifth Voyage)– poświęcone popkulturze spotkanie o nowatorskiej formie, łączącej międzynarodową konferencję naukową z konwentem fanowskim. Wydarzenie odbędzie się 12–13 września 2020 roku w formie pełni zdalnej – poprzez aplikację Zoom oraz streaming na Facebooku.

Międzynarodowy cykl „Filozofikon. Konwent i Konferencja Naukowa” umożliwia zetknięcie Adeptek i Adeptów filozofii na wszystkich etapach intelektualnych poszukiwań (studenckim, doktoranckim, doktorskim i innych) z Fanami i Fankami kultury popularnej, co automatycznie staje się okazją do popularyzowania samej filozofii. Event łączy akademicki poziom prelekcji o treściach filozoficznych w popkulturze z atrakcjami typowymi dla konwentów.

Dzięki dotychczasowym edycjom „Filozofikonu” każdego roku ok. 200 Istot dowiaduje się więcej o takich fascynujących zagadnieniach jak retoryka gier wideo, bioetyczny aspekt ulepszeń rodem z „Deus Exa” czy ontologiczne wątki znanych mang i anime. Tegoroczna, piąta odsłona cyklu wpisuje się w obchody 99. rocznicy urodzin Stanisława Lema, toteż szczególnie zapraszamy do zgłaszania atrakcji związanych z twórczością tego pisarza-futurologa, choć nie ograniczamy się tematycznie.

O tym, co odkryjemy i przeżyjemy na Filozofikonie. Podróży piątej, ponownie zdecydujecie razem z organizatorami – nabór prelekcji, gier, warsztatów, konkursów i innych znajdziecie w przypiętym poście.
Obserwujcie zarówno ten serwis, jak i fanpage’a Filozofikon • PhilosophyCon. Stopniowo pojawiać się będą zapowiedzi wystąpień gości specjalnych oraz informacje o patronujących imprezie i wszelkich dodatkowych rozrywkach.

Wszystkie formy udziału są bezpłatne.

Wydarzenie jest współfinansowane z programu „Krakowskie Konferencje Naukowe”.

Organizatorami są Fundacja Optimum Pareto, Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Laboratorium EduVRLab, Polska Fundacja Fantastyki Naukowej, Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Do zobaczenia na Filozofikonie. Podróży piątej!

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze