„Magia wskrzesza” to szósty tom flagowej serii autorstwa duetu tworzącego pod pseudonimem Ilona Andrews. W tej części czeka nas zupełna nowość – zmiana otoczenia. Na Kate i Currana czeka bowiem wyprawa do Europy, podczas której możemy się spodziewać ogromu wrażeń.

Życie członków Gromady to ciągła walka o kontrolę. Brak dyscypliny może w szybki sposób doprowadzić do wyrwania się wirusa Lyc-V spod kontroli i przeobrażenia zmiennokształtnego w loupa, czyli, krótko mówiąc, uwolnienia gwałtownej, zabójczej natury. A jest to droga bez powrotu. Dzieci i nastolatkowie są niezmiernie podatni na takie zagrożenie, więc każdy rodzic drży o swoje pociechy. Gdy więc Gromada otrzymuje ofertę, której stawką jest spory ładunek panaceum, czyli leku zmniejszającego zagrożenie przemiany w loupa, Władca Bestii nie może odmówić. By otrzymać to wynagrodzenie musi jedynie wystąpić jako neutralny mediator i arbiter w sporze między trzema europejskimi grupami zmiennokształtnych. Bohaterowie od razu wiedzą, że sprawa wygląda nieco zbyt pięknie, by być niegroźną, lecz nie mogą zrezygnować. Ruszają do Europy, gdzie czeka ich użeranie się z nowymi przeciwnikami. Ale to niejedyny problem, który tam napotkają.

„Magia wskrzesza” jest pierwszą częścią cyklu, która dzieje się poza Atlantą. W końcu świat znów stał się wielki, podróże są utrudnione i często niebezpieczne, więc do tej pory nie mieliśmy zbytniej okazji poobserwować, jak fale magii działają w innych rejonach świata oraz jakie stworzenia i wierzenia są w stanie rozbudzić. Cieszy zatem fakt, że Ilona Andrews zafundowała bohaterom podróż na Stary Kontynent. Otrzymujemy trochę informacji o stadach zamieszkujących Europę i dowiadujemy się nieco o tym, jak po Przesunięciu wyglądają nasze okolice, lecz to wybrzeże Gruzji skupia na sobie całą uwagę. Jak się okazuje, jest to region, z którego autorzy z powodzeniem są w stanie wyłuskać niejeden ciekawy pomysł.

Z całą pewnością wielu czytelników ucieszy fakt, że w tym tomie mamy okazję bliżej poznać Hugh d’Ambraya, Preceptora Zakonu Żelaznych Psów i generała Rolanda, spotkanego już w „Magia uderza”. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorzy wpletli go w fabułę, a także sama kreacja postaci. Dodał do powieści niejeden plot twist, nie mówiąc już o wielkim zaskoczeniu. Poza nim spotykamy wielu innych wyrazistych i ciekawych bohaterów, świetnie komponujących się z tym niebezpiecznym i fascynującym światem.

Ilona Andrews jak zwykle świetnie poradziła sobie z odmalowaniem przed oczami czytelników wciągającej akcji, pełnej inspiracji z różnych wierzeń i regionów. Wydarzenia ruszają z kopyta od pierwszych stron. Po drodze, oprócz kłopotów wywoływanych przez europejskich zmiennokształtnych, Kate Daniels musi się zmierzyć z własnymi rozterkami. „Magia wskrzesza” jest najbardziej emocjonalnym tomem ze wszystkich w tym cyklu. Bohaterka staje naprzeciw problemom i wątpliwościom, których zupełnie się nie spodziewała. Pamiętam, że jak po raz pierwszy czytałam tę część, zupełnie nie mogłam się oderwać od lektury przez niedowierzanie, zaskoczenie i ogromną ciekawość, jaką wywołał we mnie ten pomysł pisarzy.

Powieść „Magia wskrzesza” to przede wszystkim duża dawka wrażeń. Autorzy dostarczają czytelnikom emocjonującą i wciągającą fabułę, w której bohaterowie zmagają się z odkryciem, kto zagraża ochranianej przez nich kobiecie, a Kate Daniels dodatkowo mierzy się z bardziej prywatnymi kłopotami. Jak zwykle mamy tu zastaw obowiązkowy – porywająca akcja, wyraziste postacie, poczucie humoru i pierwszorzędne pomysły. Polecam serdecznie lekturę tego, jak i wszystkich poprzednich tomów tej rewelacyjnej serii.

 • Autor: Ilona Andrews
 • Tytuł: Magia wskrzesza
 • Tytuł oryginału: Magic Rises
 • Cykl: Kate Daniels
 • Wydawnictwo: Fabryka Słów
 • Tłumaczenie: Kaja Wiszniewska-Mazgiel
 • ISBN: 978-83-7964-358-5
 • Oprawa: broszura
 • Ilość stron: 432
 • Data wydania: 12 września 2018
Kolejność tomów w serii o Kate Daniels:
 1. Magia kąsa
 2. Magia parzy
 3. Magia uderza
 4. Magia krwawi
 5. Magia zabija
 6. Magia wskrzesza
 7. Magia niszczy
 8. Magia zmienia
 9. Magia łączy
Magia wskrzesza Ilona Andrews Kate Daniels
 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] Magia krwawi (2011)5. Magic Slays (2011) – Magia zabija (2016)6. Magic Rises (2013) – Magia wskrzesza (2018)7. Magic Breaks (2014) – Magia niszczy (2019)8. Magic Shifts (2015) – Magia […]

 

[…] Magia wskrzesza […]

 

[…] Magia wskrzesza […]