W dniach 21-26 września odbędzie się projekt Fantastyka2020, w ramach którego na uczestników czeka wiele wydarzeń – między innymi panel dyskusyjny o fantastyce, spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, a także gry i pokazy filmowe (o których opowiemy w kolejnym wpisie). Skupmy się najpierw na rozmowach ze specjalistami od fantastyki.

„Miejsce fantastyki w głównym nurcie literatury” – panel dyskusyjny

Jakie miejsce zajmuje fantastyka w głównym nurcie literatury? Co sprawia, że niektórzy na sam dźwięk słowa “fantastyka” reagują alergicznie, a inni nie czytają nic innego? Jak postrzegają środowisko twórcy, tłumacze i wydawcy? Dziesiątki pytań, na które odpowiedzi zamierzamy poszukać wspólnie podczas wyjątkowego spotkania w Zagłębiowskiej Mediatece już 21 września 2020!

„Miejsce fantastyki w głównym nurcie literatury” to panel dyskusyjny inaugurujący tygodniowy projekt Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyka2020”.

W dyskusji udział wezmą: Sonia Draga, Anna Kańtoch, Piotr W. Cholewa. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Włoka.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 21 września 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu.

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem w Zagłębiowskiej Mediatece

Brak pomysłu na piątkowe popołudnie? Bez obaw, Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu – organizator projektu „Fantastyka2020” – śpieszy z ofertą i to nie byle jaką. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem – człowiekiem wielu talentów, pisarzem, stand-uperem i podróżnikiem. Kiedy? 25 września 2020 o godz. 17.00. Gdzie? W Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11.

Pisarz, komik stand-upowy, podróżnik, trochę wariat. Czasem mówi coś mądrego. Zwykle… po prostu mówi. To nie my napisaliśmy, to on sam! Nie wypada nam zaprzeczać…. Bez wątpienia jest to jednak ciekawa osobowość i ceniony pisarz. I właśnie dlatego spotkanie z nim będzie równie interesujące. Podstawowym argumentem niech jednak pozostanie jego bogata i różnorodna twórczość, do której odkrywania gorąco zachęcamy. Wspominaliśmy, że spotkanie prowadzić będzie Agnieszka Włoka – weteranka tego typu rozmów i specjalistka w zadawaniu celnych pytań? No, to teraz już wiecie. ;)

Fantastyka2020 – termin, miejsce, wejściówki

Wstęp możliwy tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki).

Projekt Fantastyka2020 odbywa się w dniach 21-26 września w Sosnowcu.

Przypominamy o obowiązkowych maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu dystansu.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze oraz Śląski Klub Fantastyki.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Patronat medialny: Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, TVP3 Katowice, oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, WiadomościZagłębia.pl, TwojeZagłębie.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran fan-dom.pl, Fantasmarium.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia MBP w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

 

About Sophie

Z zawodu finansista, z pasji czytelnik. Redaktorka serwisu oraz moderator forum Gavran, okazjonalnie recenzentka.

View all posts by Sophie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] projekt Fantastyka2020, w ramach którego na uczestników czeka wiele wydarzeń – między innymi panel dyskusyjny o fantastyce, spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, a także gry i pokazy […]