Powiedzieć, że konkursy polegające na pisaniu opowiadań są popularne, to jak nic nie powiedzieć… Istnieje jednak powód, dla którego są tak popularnym elementem programów wszelkiego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Nie tylko rozwijają wyobraźnię i umiejętności pisarskie, co jest cenne samo w sobie, ale też pozwalają niemal każdemu na wypróbowanie własnych sił w twórczej pracy. Nie inaczej jest w przypadku konkursu Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyczne opowiadanie”. Żeby było ciekawiej Organizator wprowadził niewielkie – dodatkowe wyzwanie: przesłana praca musi nawiązywać do minimum jednego z wymienionych tematów/motywów. Są nimi: Miasto Sosnowiec, kultura słowiańska, twórczość Stanisława Lema. Data rozpoczęcia konkursu: 4.08.2021. Data zakończenia: 11.09.2021. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i życzymy udanej zabawy!

Regulamin konkursu literackiego „Fantastyczne opowiadanie”, organizowanego w ramach projektu Zagłębiowskiej Mediateki „Fantastyka2021”

Tytuł: “Fantastyczne opowiadanie”

Forma pracy: Krótka forma literacka – proza, Czcionka: Times New Roman 12. Interlinia: 1,5. Objętość: max. 4 strony A4 (nie licząc strony tytułowej). Format zapisu: odt, doc, docx, rtf

Dodatkowe informacje: Opowiadanie musi zawierać nawiązania minimum do jednego z niżej wymienionych elementów/motywów:

 • Miasto Sosnowiec
 • Kultura słowiańska
 • Twórczość Stanisława Lema
Warunki uczestnictwa:
 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych z całej Polski.
 2. Organizatorem konkursu jest Zagłębiowska Mediateka – Dział Multimediów dla Dorosłych, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, ul. Kościelna 11, 41-200 Sosnowiec.
 3. Konkurs odbywa się w ramach akcji „Fantastyka2021” dofinansowanej ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu operacyjnego „Partnerstwo dla Książki”.
 4. Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
 5. Konkurs rozpoczyna się 04.08.2021 r., a kończy 11.09.2021 r.
Cele konkursu:
 1. Rozbudzanie zainteresowania literaturą fantasy i science-fiction.
 2. Promowanie nowych i nieznanych talentów.
 3. Pobudzenie kreatywności.
 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze