Wrzucone w sam środek nieznanego, magicznego świata Hikaru, Fuu i Umi przyjmują nadaną im rolę Magicznych Rycerzy i bez większych obiekcji ruszają do walki. Cephiro znajduje się na skraju ogromnego kryzysu. Księżniczka Emeraude, której rolą jest podtrzymywanie siłą swojego serca całej krainy, została porwana przez złego wojownika Zagato i wyłącznie sprowadzone przez nią ostatkiem sił trzy nastolatki mogą ją uratować. Żeby dziewczętom było trochę łatwiej, każda otrzymuje dar władania magią: Hikaru – ogniem, Umi – powietrzem, a Fuu – wodą. To jednak nie koniec prezentów, gdyż poza nowymi umiejętnościami czarodziejskimi główne bohaterki dostają także niesamowitą broń oraz informację, że w uśpieniu czekają na nie niezwykle silne maszyny. Jeśli nastolatki udowodnią, iż siła ich serc jest wystarczająca, staną się godne ich posiadania. Czy jednak to pomoże im w uratowaniu Cephiro i samej księżniczki?

Sześć tomów – tylko tyle części posiada ta seria, a jednak świat i postacie w niej zawarte posiadają głębię. Cephiro jako kraina z jednej strony idealna, z drugiej oparta na działaniach pojedynczej osoby, zdaje się być piękne i okrutne równocześnie. Także czytelnik początkowo całkowicie ulega urokowi tego niezwykłego świata i dopiero wraz z kolejnymi wydarzeniami oraz odpowiednio dawkowanymi informacjami dociera do niego prawdziwa natura rządzącego w tych realiach układu. Mangaczki z grupy CLAMP doskonale przemyślały, w jaki sposób powinna rozwinąć się fabuła tej historii. Czytając pierwsze dwa tomy mamy bowiem wrażenie, iż wiemy, w jaką stronę wszystko podążą, po czym następuje część trzecia, której ostatnie karty pozostawiają nas w przykrym szoku i lekkim niedowierzaniu.

Można więc ową serię podzielić na dwa etapy pierwszym są mangi 1-3 wprowadzające nas w świat, w relacje między bohaterami i założenia funkcjonowania Cephiro, a także pokazujące jak Hikaru, Umi i Fuu stają się godne swojego miana Magicznych Wojowników. Tomy 4-6 to z kolei nieustanna walka o pokój, o życie czy też o najbliższych. Pojawia się w nich wiele interesujących, nowych postaci próbujących zawłaszczyć sobie teren Cephiro dla egoistycznych pobudek. Tempo wydarzeń jest podobnie intensywne jak w częściach 1-3 jednak zdecydowanie widać, że główne bohaterki są dojrzalsze, a podejmowane przez nie decyzje i działania bardziej świadome i wyważone niż na początku przygody. Sytuacja, w której znajdują się dziewczęta oraz bliskie im osoby, jest trudna, dlatego tym bardziej cieszy ich brak impulsywności.

Grupa CLAMP stworzyła w tej mandze cały wachlarz ciekawych postaci. Mamy bowiem tutaj księżniczkę, która niby świadomie zdecydowała się na swój los, a jednak nie potrafi się z nim pogodzić. Jest też Zagato  rycerz, który występuje przeciwko przeznaczeniu, nie bacząc na idące za tym konsekwencje. Mag Guru Clef z jednej strony wspiera zarówno Magiczne Wojowniczki i całe Cephiro, z drugiej posiada wiele tajemnic, które ujawnione,  mogłyby sporo namieszać w nastawieniu dziewczyn. W późniejszych wydarzeniach także przedstawiciele konkurujących o Cephiro krain są interesującymi postaciami, gdyż żaden z nich nie jest do końca zły, mimo iż są oczywiście zaklasyfikowani jako przeciwnicy.

Magic Knight Rayearth to jeden z tych starszych tytułów, które warto poznać nie tylko dla jego walorów estetycznych, lecz również dla ciekawej historii i świetnie zbudowanego świata oraz bohaterów. Wydawnictwo Waneko zadbało o piękne okładki i o dodatkowe treści umieszczone na końcu każdego z tomików (m.in komiksowa gazetka CLAMPA, czy też wypowiedzi osób zaangażowanych w tworzenie anime na podstawie tego tytułu lub redaktora Magic Knight Rayearth w Japonii), które uzupełniają naszą wiedzę o tym tytule. Pozostaje mi wyłącznie zachęcić Was do przeczytania.

Seria: Magic Knight Rayearth
Scenariusz: CLAMP
Ilustracje: CLAMP
Liczba tomów: 6
Data wydania: 2019-2020
Oprawa: miękka w obwolucie

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze