Warszawskie Targi Fantastyki od 2015 roku gromadzą fanów szeroko pojmowanej fantastyki dając im możliwość spotkania ulubionych autorów, twórców oraz oddania się szałowi zakupów u Fantastycznych Wystawców. Tym razem będzie ich naprawdę rekordowa ilość bo na imprezie znajdziecie ponad 120 marek – od najmniejszych do największych.

Czy wiecie, że jeśli chcielibyście odbyć z każdym z nich 10 minutową rozmowę, to musielibyście poświęcić na to ponad 20 godzin czyli więcej niż trwają całe Targi?

Na najbliższe #NajbardziejFantastyczneTargi zapraszamy tuż przed pierwszym dniem Wiosny
Jak zawsze czekają Was spotkania z Gośćmi, niesamowita atmosfera oraz Wystawcy, a u nich:


💥 książki,
💥 gadżety,
💥 biżuteria,
💥 kosmetyki,
💥 zabawki,
💥 ubrania,
💥 akcesoria wszelkiego rodzaju i rozmiaru,
💥 inne cuda z drewna, skóry, filcu, metalu, szkła i nie wiadomo czego jeszcze

Nie ma lepszej okazji niż Targi by przekonać się, że fantastyka niejedno ma imię. To też najlepsza okazja na niesamowite, fantastyczne, wiosenne zakupy.

Ważne

Organizatorzy chcą aby wydarzenie, mimo skomplikowanej sytuacji, odbyło się w sposób bezpieczny i dlatego:
• obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką podczas całego czasu spędzonego na wydarzeniu będzie dotyczył KAŻDEGO, bez żadnych wyjątków,
• stoiska ustawimy tak by ułatwić zachowanie dystansu społecznego, tam gdzie uznaliśmy to za utrudnione wprowadzimy ruch jednokierunkowy,
• przy wejściu, w ramach powitania, czekać na Was będzie dezynfekcja rąk oraz pomiar
temperatury,
• wszystkie drzwi ewakuacyjne prowadzące na zewnętrzną klatkę schodową staną się WYJŚCIAMI – nie będzie można przez nie ponownie dostać się na teren imprezy. Jedyne WEJŚCIE znajdować się będzie na parterze budynku,
• zostaną dołożone starania o dbanie o czystość w toaletach oraz dezynfekcję najczęściej dotykanych przez Was powierzchni,
• winda osobowa znajdująca się wewnątrz terenu imprezy zostanie przeznaczona WYŁĄCZNIE do użytku przez osoby niepełnosprawne, rodziców z dziećmi w wózku oraz Gości i obsługę.

Bilety


Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:
💎 Normalny: 10,00 PLN
💎 Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)
Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu


Godziny otwarcia Targów


Sobota: 10:00 – 20:00 Niedziela: 10:00 – 18:00


Fantastyczni Goście


• Michał Cholewa
• Jarosław Grzędowicz
• Agnieszka Hałas
• Maja Lidia Kossakowska
• Paweł Majka
• Andrzej Pilipiuk
• Radek Rak
• Jagna Rolska
• Arkady Saulski
• Anna Szumacher
• Andrzej Wardziak
• Adam Wieczorek
• Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
• Wydawnictwo Mięta
• Grupa Larpunk z prelekcją o larpowaniu
• Grupa Zgrozy z prelekcją o dodatkach do Zewu Cthulhu

Godzinowy rozkład jazdy Targów

Sobota, 19 marca

10:00 – Otwarcie Targów
11:00 – Larpunk: prelekcja o larpowaniu
12:00 – Michał Cholewa
13:00 – Karolina Żuk-Wieczorkiewicz
14:00 – Paweł Majka
15:00 – Arkady Saulski
16:00 – Radek Rak
17:00 – Adam Wieczorek
18:00 – Andrzej Wardziak
19:00 – Żywoty Nieżywych
20:00 – Przerwa do niedzieli

Niedziela, 20 marca

10:00 – Ponowne Otwarcie Targów
11:00 – Zgrozy: Dodatki do Zewu Cthulhu
12:00 – Andrzej Pilipiuk
13:00 – Agnieszka Hałas
14:00 – Maja Lidia Kossakowska
15:00 – Jarosław Grzędowicz
16:00 – Wydawnictwo Mięta
17:00 – Jagna Rolska, Anna Szumacher
18:00 – Zakończenie Targów

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla Uczestników

Fantastyczna Syrenka
Syrenkę tej edycji (zaprojektowaną przez Magdalenę Rudzińską) przybrano w szaty kultystki – czerwoną pelerynę oraz broszkę spinającą ją z charakterystycznym symbolem Necronomiconu. Znak w tle postaci nawiązuje do pradawnego celtyckiego symbolu mitologii Cthulhu. Gadżety z mistyczną Syrenką będziecie mogli zakupić przy kasach wydarzenia :)

Zakątek Autorów
Tak nazywamy miejsce wszystkich spotkań z naszymi Fantastycznymi Gośćmi, gdzie spotkacie znanych i lubianych autorów grozy oraz tych nawiązujących swoją twórczością do Zewu Cthulhu.

Jeśli natomiast nie jesteście fanami horroru, w Zakątku spotkacie także naszych stałych Fantastycznych Gości oraz innych szanowanych twórców literatury fantastycznej. Będziecie mieli możliwość posłuchania, co mają do powiedzenia na tematy różne – niekoniecznie związane tylko z ich aktualną twórczością, a po zakończeniu spotkania będziecie mogli zdobyć autograf na książce, komiksie lub specjalnie przygotowanym „papierze firmowym” Targów.

Fantastyczna Wystawa
Na 3 piętrze, zaraz obok Zakątka Autorów będziecie mogli obejrzeć wystawę prac graficznych Piotra Kozioła. Ta edycja jest podporządkowana grozie i Wielkim Przedwiecznym i nie można oprzeź się wrażeniu, że Piotr tworzy właśnie w Ich imieniu. Jego prace bardzo ściśle powiązane są z grozą i prozą H.P. Lovecrafta.

Piotr Kozioł to z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania artysta cyfrowy, twórca wielu okładek i ilustracji. Sporadyczny tester i korektor, pomysłodawca Pasterza Ciem i Siewcy Mgieł. Wierzy, że najlepszą drogą do przedstawienia zapadającej w pamięć grozy jest introspekcja. A czy istnieje horror sięgający równie głęboko jak lęk egzystencjalny?

Larpunk: Strefa Cthulhu
Jeśli kiedykolwiek chcieliście rozwikłać mroczną zagadkę, to nie możecie przegapić zlokalizowanej na trzecim piętrze strefy Cthulhu. Klimatyczny wystrój tej przestrzeni oraz tajemnicze postacie, które będziecie mogli tam spotkać sprawią, że ta edycja będzie jeszcze bardziej fantastyczna. Na stoisku będziecie mogli zanurzyć się w fabularnej grze w klimacie mystery.

Wciel się w poszukiwacza tajemnic i rozwikłaj zagadkę tajemniczej kreatury Mi-Ego. Wejdź w interakcję z jedną z postaci, w którą wcielać się będą osoby z @konstelarpcja. Poczuj się, jak główny bohater filmu detektywistycznego i odkryj, która z postaci jest prawdziwa, a która tylko udaje, żeby nie zostać zdemaskowaną! Los ludzkości jest w Twoich rękach.

Dodatkowo będziecie mogli spróbować odczynić klątwę i powstrzymać pradawny rytuał przeprowadzany na cześć Przedwiecznego. Szukajcie śladów, łączcie fakty i postarajcie się, by zło nie wyszło na światło dzienne.

Fantastyczna Ścianka Foto
Tym razem odwiedzając trzecie piętro zróbcie sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagi! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować 🧜♀️

Atrakcje czasowe

Larpunk: Prelekcja o larpowaniu – sobota, 19 marca, 11:00
Czym są LARPy? I dlaczego stały się ostatnio tak popularne?
Gabriela Kruszona (Twórczyni Konstelarpcja, Konwentu Punkon i grupy “Jak będzie w zimnej wodzie – sekcja larpowa”) wprowadzi Was do tego fabularnego świata.

Z pomocą prezentacji opowie, na czym to polega, jakie są rodzaje LARPów i które można zagrać i znaleźć w Polsce. Pokaże także fotorelacje z jej gier i chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz wątpliwości, a dodatkowo poplotkuje trochę o Vinted, na którym sama szuka strojów larpowych i perełek modowych.

Żywoty Nieżywych – sobota, 19 marca, 19:00
Jak wiecie fantastyka to nie tylko książki i gry ale także filmy. Gościliśmy już fanowski Pół Wieku Poezji Później, czas na coś ze świata wampirów.

Żywoty Nieżywych – mockumentary o wampirach to inspirowany uniwersum “Co Robimy w Ukryciu” mockument o wampirach. W w tym wydaniu akcja dzieje się w Polsce, a dwie bohaterki, 1800-letnia Apolonia i 130-letnia Mary mają własne, mocno się różniące pomysły na poradzenie sobie w specyficznych warunkach, w jakich przyszło im (nie)żyć. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy na drodze bohaterek staje nie przepadająca za wampirami czarownica Ścibora.

Pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą “Żywotów Nieżywych” jest Amadeusz Andrzejewski. Na co dzień montażysta (członek PSM – Polskiego Stowarzyszenia Montażystów – przyp. red.) i dziennikarz testujący sprzęt filmowy. To on zainicjował produkcję i stworzył jej scenariusz. Poza zmontowaniem kilku pełnometrażowych, kinowych produkcji, Amadeusz, jako reżyser, ma na swoim koncie szereg filmów niezależnych, m.in. “Bal utracony”, “Pro Morte” czy “Ziemianka”.
Pionem produkcyjnym zaopiekował się Jan Kawecki, producent wykonawczy i kierownik produkcji znany m.in. z takich filmów jak “Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy” (fanowski film osadzony w uniwersum Wiedźmina) czy “Czarny Szlak Ebonitu – Stalker Short Film”.

Główne role zagrają Apolonia Hernik w roli Apolonii, Weronika Sójka-Mazurek w roli Mary oraz Anna Maria Kosik w roli czarownicy Ścibory.

Zgrozy: Dodatki do Zewu Cthulhu – niedziela, 20 marca, 11:00
Zgrozy to zbiór scenariuszy i innych dodatków do 7. edycji Zewu Cthulhu. Powstały, by dostarczać fanom grozy wrażeń dzięki wszystkiemu, co znane i kochane w lovecraftowskiej grozie, ale też pokazać, że wciąż można odkryć w niej coś nowego. Od swojej prapremiery w kwietniu 2019 Zgrozy zyskały wielką popularność w Polsce i na świecie, z każdym nowym dodatkiem pokazują nowe oblicze znanych lovecraftowskich motywów i tworzą własne.

W skład ekipy Zgróz wchodzą:

Jacek Radzymiński
Jacek jest generalnie zmęczony ciągłymi, trochę zaniepokojonymi pytaniami, czy wierzy w te rzeczy, które bada jako historyk. Śmierć w kulturze, postrzeganie życia pozagrobowego i zjawisk niewytłumaczalnych cieszą się zasłużoną opinią jako pole aktywności dla bluźnierczych kultystów i zwykłych szarlatanów. Do wizerunku kogoś choć trochę poważnego równie słabo się nadaje wybór tematu badawczego. Jacka interesują martwe dzieci. Swoimi pasjami dzieli się na fanpejdżu “Mówi Wieko”, gdzie zapełnia pełną niszę. Taką na trumny (www.facebook.com/mowiwieko).

Z RPGami i horrorem związany od prawie dwóch dekad. Czasami można posłuchać jego prelekcji na konwentach. Jego teksty można znaleźć w OkoLicy Strachu, Fantomie, Pocisku i Skarpie Warszawskiej. W 2017 roku zadebiutował zbiorem warszawskich opowiadań “Rozeznanie duchów”. W Zewie Cthulhu stara się jak najbardziej nawiedzać nadprzyrodzoną fikcję równie bluźnierczą rzeczywistością historyczną.

Michał Gralak
Człowiek, który otrzymał zbyt wiele zapału do rozwijania zbyt różnych talentów – lecz otrzymał też za mało wolnego czasu! Skończyło się więc tak, że na co dzień dogląda kwestie związane z prawami własności intelektualnej, po godzinach próbuje opanować podstawy digital paintingu, a w międzyczasie wysyła swoje literackie pomioty w różne miejsca (i jak się okazuje, nawet są one publikowane!). Przy okazji fan prozy Lovecrafta, fantastyki i gier wszelakich. Przymierza się do założenia hodowli jedwabników.

Piotr Kozioł
Z wykształcenia dziennikarz obijający się jak ćma o wszelkie zagadnienia związane z kulturą. Z pasji twórca i samouk, który w grafice upatruje sobie drogę na wyżycie się i przedstawienie świata przez swój własny pryzmat. Doczekał się kilku wystaw, ku własnemu zaskoczeniu. W Zgrozach autor wielu okładek i ilustracji, sporadyczny tester i korektor.
https://www.artstation.com/piotr_koziol

Marek Golonka
Marek jest doświadczonym projektantem erpegów wydawanych w Polsce i za granicą, doktorantem kulturoznawstwa na UW i dziekanem skupionej na grach i grafice Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Niektórzy z Was mogą go znać jako jednego ze współorganizatorów konwentu Cthulcon, a inni – jako Planetourista z serwisu polter.pl.

Jego ulubione konwencje to streampunk, płaszcz i szpada oraz, oczywiście, współczesny i historyczny horror. W Zewie Cthulhu pociąga go balansowanie na granicy okultyzmu i science fiction, wymyślanie zjawisk i istot przekraczających ludzkie pojmowanie oraz wszystko, co się dzieje, gdy ludzie jednak próbują te zjawiska pojąć…
Większość erpegowych prac Marka znaleźć można tutaj: https://www.drivethrurpg.com/browse.php

Fantastyczne Urodziny Wielkiego Grafomana – niedziela, 20 marca, 12:00
Na ostatniej edycji urodziny miały WuTeeFy i chociaż oni mogliby je świętować w kółko… to tym razem impreza urodzinowa jest dla kogoś innego.

Swoją kolejną rocznicę urodzin będzie obchodził właśnie na Targach Fantastyki – Andrzej Pilipiuk!

Będzie tort, głośne sto lat i …

Wydawnictwo Mięta – niedziela, 20 marca, 16:00
Raczkujące wydawnictwo założone przez Agnieszkę Trzeszkowską-Berezę, redaktorkę z wieloletnim doświadczeniem, oraz Katarzynę Berenikę Miszczuk, popularną autorkę, od ponad siedemnastu lat tworzącą poczytne powieści w różnych gatunkach, prezentuje zapowiedzi na 2022 rok i zaprasza przyszłych czytelników i autorów.

Wydawnictwo Mięta ma wnieść odrobinę świeżości i orzeźwienia na polski rynek wydawniczy oraz zarazić jak największą rzeszę czytelników miętą do książek i czytania.

Podczas spotkania będziecie mogli podpytać obie panie o plany, zamiary i zapowiedzi
Czekamy na Was 19 i 20 marca w samym centrum Warszawy 

WWW Targów: https://targifantastyki.pl
FP Targów: https://www.facebook.com/TargiFantastyki/
Strona Wydarzenia: https://www.facebook.com/events/648939259761666

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze