Wydawnictwo Egmont nie przestaje wprowadzać na polski rynek coraz to nowszych i ciekawszych tytułów dla młodych czytelników. Tym razem otrzymaliśmy pierwszy tom serii o nastolatkach z nadnaturalnymi mocami, którzy w wyniku przypadkowego splotu wydarzeń zaczynają uczęszczać do tej samej szkoły. Czy jednak jest to zwykłe zrządzenie losu?

Autorem Magicznej 7 jest belgijski pisarz i tłumacz Kid Toussaint (wcześniej niepublikowany w Polsce) wraz z różnymi grafikami. Pierwszy tomik to 54 strony, na których poznajemy trójkę gimnazjalistów, Leo, Zorana i Farah, oraz ich unikalne moce. Leo, jest nowym uczniem w Mercury College, więc czuje się mocno wyalienowany bez znajomych, w nieznanym mu miejscu. Szczęściem w nieszczęściu jest jego dar, bowiem Leo widzi i komunikuje się z duchami, a te w sytuacjach awaryjnych pozwalają mu używać swoich umiejętności (co przydaje się, gdy chłopak zostaje zamknięty przez łobuzów w szafce szkolnej). Kolejnym outsiderem jest Zoran, czyli gimnazjalista rozmawiający ze zwierzętami, mający pecha, by znikać akurat w dość podejrzanych sytuacjach. Trio dopełnia niezwykle charyzmatyczna i momentami szalona Farah z mocą ognia oraz niezwykłym sprytem. Bohaterowie wciągnięci zostają w sprawę tajemniczych kradzieży w szkole, a wszystkie ślady zdają się obciążać mało popularnego wśród uczniów Zorana. Krok po kroku dzieciaki starają się dociec do sedna afery, jednak nie spodziewają się, że jej wynik został z góry zaplanowany.

Mimo iż Magiczna 7 jest tytułem skierowanym do młodzieży, starszy czytelnik jest również w stanie się w nią zaangażować. Scenariusz został bardzo ciekawie rozpisany, tak, że dialogi oraz następujące po sobie wydarzenia tworzą logiczną oraz interesującą całość. Na tych kilkudziesięciu stronach mamy okazję poznać trochę całą trójkę wymienionych postaci, ich najbliższe otoczenie oraz podstawowe zakresy posiadanych przez nastolatków mocy. Pierwsza karta albumu daje nam również szybki i krótki wgląd w sytuację, od której wszystko się zaczęło. Z jednej strony nie ma w tej historii zbędnych kadrów-wypełniaczy, z drugiej nie odniosłam również wrażenia nadmiernego poszatkowania treści (jak miałam w przypadku czytania Czaroliny, również serii dla dzieci i młodzieży opublikowanej przez Egmont). Historia nie jest skomplikowana, a z postaciami szybko nawiązuje się więź sympatii.

Za stronę graficzną w tym albumie odpowiadają Rosa La Barbera oraz Giuseppe Quattrocchi. Główną role w kadrach odgrywają postacie, więc nie urzekną was tutaj dopieszczone tła, jednak nie ujmuje to w żaden sposób atrakcyjności przedstawianej historii. Mimika bohaterów, ich stroje czy przebieg starć z użyciem mocy są dobrze pokazane, więc bez problemu odczuwamy emocje nastolatków czy też wyższe tempo akcji. Kolorystykę komiksu również oceniam pozytywnie.

Magiczna 7 zapowiada się bardzo dobrze. Zarówno fabuła, jak i estetyczne wykonanie są atrakcyjne nie tylko dla młodego czytelnika, lecz również dorosłego. Z przyjemnością sięgnę po kolejny album, gdyż moja ciekawość została rozbudzona na tyle, że mimo iż wydarzeń nie było wiele, czuję niedosyt.

Scenariusz: Kid Toussaint
Ilustracje: Giuseppe Quattrocchi
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Seria: MAGICZNA 7
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
EAN: 9788328156111
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 56
Data wydania: 18.05.2022

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze