Wydarzenia: FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód – pokazy filmowe

FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód

Pokaz oscarowej adaptacji najsłynniejszego dzieła Franka Herberta w Mediatece!

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza w czwartek 9 czerwca 2022 o godz. 18.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na seans filmowej adaptacji najsłynniejszej powieści Franka Herberta w reżyserii Denisa Villeneuve’a (rok produkcji 2021). Wstęp wolny.

Dlaczego zesłanie do miejsca, w którym znajduje się najcenniejsza rzecz we wszechświecie to kara? Jak przetrwać w miejscu, w którym woda jest walutą, a upały zmuszają do podróży głównie w nocy? To tylko jedne z wielu pytań, na które odpowiada filmowa adaptacja powieści Franka Herberta. Zrealizowane z rozmachem widowisko, urzeka cudowną scenerią, doskonałą muzyką, świetną grą aktorską i niesamowitymi, subtelnymi, efektami specjalnymi. Obraz nagrodzono aż 6 Oscarami (za muzykę, scenografię, efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk, montaż).

Film opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży młodego księcia. Temu genialnemu i utalentowanemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak chłopak musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach…

Czas pokazu – 2:35:00

Fantastyczny Film Familijny już 11 czerwca!

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu, organizator wydarzenia „Fantastyka 2022: Wschód vs Zachód”, zaprasza w sobotę 11 czerwca 2022 o godz. 11.00 do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11, na seans Fantastycznego Filmu Familijnego w reżyserii Dona Halla oraz Carlosa Lópeza Estrady (rok produkcji 2021). Wstęp wolny.

W krainie targanej wewnętrznymi konfliktami, wojownicza księżniczka wyrusza na pełną niebezpieczeństw wyprawę, w celu odnalezienia ostatniego przedstawiciela mitycznego gatunku, który może uleczyć jej ojczyznę.

Kolorowa i dynamiczna animacja pochwalić się może nominacją do Oscara, tytułem trzeciego najczęściej na świecie streamowanego filmu roku 2022, oraz oceną 93% świeżości w serwisie RottenTomatoes!

Czas pokazu – 1:54:00

„FANTASTYKA2022: Wschód vs Zachód” to trwający ponad tydzień projekt Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11 w Sosnowcu) kierowany do fanów fantastyki, komiksów, przenikania się kultur wschodu i zachodu, jak również wszystkich osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z tymi pasjonującymi zagadnieniami. W programie projektu znalazły się nie tylko arcyciekawe spotkania autorskie, lecz również koncert, strefa wirtualnej rzeczywistości, tematyczne prelekcje, pokazowa sesja gier RPG, konkursy – literacki i plastyczny, planszowisko oraz pokazy filmowe dla dzieci i dla dorosłych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu – Zagłębiowska Mediateka.

Patron honorowy: Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Partnerzy wydarzenia: Stowarzyszenie Trzy Plansze, Śląski Klub Fantastyki, Centrum Informacji Miejskiej.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Czasopismo samorządowe Sosnowca „Kurier Miejski”, Miesięcznik społeczno-kulturalny „Śląsk”, Telewizja TVS oraz portale internetowe: Sosnowiec.pl, Sosnowiecki.pl, SielsiaKultura.pl, Nakanapie.pl, Fahrenheit.net.pl, Ostatniatawerna.pl, Gavran www.fan-dom.pl, Hipogryf.pl, Katedra.pl, Paradoks.net.pl, 41-200.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

About WereWolf

Zły Wilk

View all posts by WereWolf
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze