Mała borsuczka o imieniu Malinka jak na dzieci przystało szybko się nudzi i potrzebuje wiele uwagi ze strony innych zwierząt. Na szczęście Malinka na wokół siebie rodzeństwo – dwóch braci, Borka i Szperaczka, oraz koleżankę lisiczkę Różę, którzy robią co mogą, by zagospodarować jej czas. W końcu dla istotki tak młodej nawet nauka cyfr jest zabawą. Jak można się jednak domyślić, nawet i oni bywają czasami zmęczeni, więc pewnego razu po odbytych aktywnościach wpadają na pomysł ułożenia małej na popołudniową drzemkę. Niestety w przypadku dziecka wystarczy chwila nieuwagi i maleństwo znika z pola widzenia. Malinka, zwiedziona urodą motylka, oddala się od bliskich jej zwierząt i tylko dzięki wypadającym z jej wianka kwiatom udaje się ją ostatecznie odnaleźć. Historia kończy się szczęśliwie.

Malinka chce się bawić jest komiksem, który opowiada o postaciach z serii Pan Borsuk i pani Lisica. Ten swoisty spin-off to publikacja przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia, oznaczona jako pierwszy komiks do samodzielnego czytania bądź lektury z rodzicami. W pełni zgadzam się z owymi rekomendacjami, gdyż jest to niezwykle prosta fabularnie i zawierająca niewiele tekstu opowieść. Pierwsze próby samodzielnego czytania bywają trudne, więc dobór odpowiedniej lektury odgrywa istotną rolę w tym procesie. Malinka chce się bawić to urocza rysunkowa opowieść, która z pewnością spodoba się najmłodszym. Nie ma tutaj agresji i bardzo intensywnych emocji, a równocześnie jest element przygodowy i krótkie dialogi. Również wydanie dostosowano do młodszych czytelników – mniejszy format i twarda oprawa są łatwe do utrzymania w mniejszych rączkach. Warto zaznaczyć, że czcionka wybrana do pojawiających się w komiksie tekstów to nie alfabet drukowany, lecz pisany, który poznaje się na drodze edukacji w przedszkolu i szkole. Całość została więc gruntownie przemyślana pod kątem odbiorców końcowych.

Malinka jest dobrze przygotowanym komiksem dla dzieci. Sprawdzi się w roli pierwszej lektury, więc cieszy, iż od razu zaplanowane wydanie jej kontynuacji.

Scenariusz: Brigitte Luciani
Ilustracje: Eve Tharlet
Tłumaczenie: Ernest Kacperski
Seria: MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+MALINKA CHCE SIĘ BAWIĆ
Wydawnictwo:Egmont
Wydanie: I
EAN: 9788328156555
Oprawa: gąbka
Liczba stron: 32
Data wydania: 12.10.2022

 
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze