Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2023

15 września - 17 września

Z roku na rok wśród miłośników szeroko pojętej popkultury rośnie zainteresowanie  wydarzeniami nazywanymi w tych kręgach mianem “konwentów”. Jest to określenie używane w kontekście różnych spotkań, zjazdów lub konferencji, które są zorganizowane w celu zgromadzenia osób zainteresowanych określoną tematyką, działalnością czy wspólnymi zainteresowaniami. Podczas tychże wydarzeń mają miejsce między innymi panele dyskusyjne, wystawy, pokazy, konkursy, spotkania z gośćmi specjalnymi, konsultacje i warsztaty. Uczestnicy zainteresowani sztuką przebierania się i odgrywania postaci fikcyjnych i nie tylko zwaną „cosplayem” mają szansę na podzielenie się swoją pasją poprzez pojawienie się na konwencie w kostiumie. To również okazja do wymiany doświadczeń, zawierania nowych znajomości i nawiązywania relacji z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Festiwal Gier i Fantastyki “Copernicon” to jeden z największych polskich konwentów tego rodzaju. Organizowany jest w Toruniu w idei “od fanów dla fanów”. Co roku przyciąga miłośników literatury fantasy, science-fiction, komiksu oraz gier planszowych, karcianych i komputerowych. Wydarzenie to jest coroczną ucztą dla wszystkich fanów, którzy chcą spotkać się z autorami, aktorami, rysownikami i innymi twórcami, aby wspólnie świętować nieskończoność świata fantastycznego.

Tegoroczna edycja tego magicznego spotkania, odbędzie się w dniach 15-17 września. Na uczestników czekają panele dyskusyjne oraz prelekcje prowadzone przez gości specjalnych oraz innych konwentowiczów w ramach różnorodnych bloków programowych, od Literackiego poprzez Azjatycki, na dotyczącym RPG kończąc. W strefach gier planszowych i elektronicznych udostępnione będą liczne znane, ale również te mniej popularne tytuły, a Strefa Wystawców obfitować będzie w różnorodne stoiska z książkami, komiksami, grami i innymi unikalnymi artykułami, o których marzą miłośnicy fantastyki.

Zapraszamy na kosmiczną wyprawę, która zatrze granice między rzeczywistością, a wyobraźnią!T

 

Szczegóły

Początek:
15 września
Koniec:
17 września
Witryna internetowa:
https://copernicon.pl/

Miejsce wydarzenia

Toruń

Organizator

Stowarszyszenie Thorn